Sony Xperia SP: HD displej a podpora LTE [preview]

Reklama

Sony představilo dva nové telefony řady Xperia, dnes se podíváme na model Xperia SP. Jeho hlavním lákadlem je HD displej a podpora sítí LTE, kterých se snad již brzy ve větším rozsahu dočkáme i v Česku. Podívejte se na první informace.

Sony Xperia SP se na trhu objeví ve třetím čtvrtletí, cena zatím nebyla upřesněna. Jedná se o přístroj s rozměry 131 × 67 × 10 mm a hmotností 155 g. Displej má úhlopříčku 4,6″ a rozlišení 1 280 × 720 bodů, na kterém zobrazuje obvyklých 16 milionů barev. Je samozřejmě dotykový a chráněný odolným sklíčkem.

Sony_Xperia_SP_6

Operačním systémem je oblíbený Android, tentokrát ve verzi 4.1 Jelly Bean. Plynulost běhu systému i všech doinstalovaných aplikací má na starosti dvoujádrový procesor s taktovací frekvencí 1,7 GHz. Pro ukládání vlastních dat budete mít k dispozici 8GB paměť, z níž ale část zabírá systém, takže jako uživatel se dostanete nanejvýš k 5,8 GB paměti. Naštěstí Xperia SP podporuje paměťové karty microSD, takže o paměť nebudete mít nouzi.

Sony_Xperia_SP_5

Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, dokáže natáčet video v HD rozlišení 1080p. Pro zlepšení kvality snímku je doplněn autofokusem a diodovým bleskem, zvládá takové softwarové záležitosti, jako je detekce úsměvu, redukce červených očí nebo stabilizace obrazu.

Sony_Xperia_SP_4 Sony_Xperia_SP_3

Úctyhodné jsou možnosti spojení se světem. Sony Xperia SP samozřejmě podporuje sítě druhé i třetí generace (tedy GPRS, EDGE, 3G, HSPA+), ale přidává k nim i podporu sítí generace čtvrté (LTE v šesti frekvenčních pásmech). K tomu můžete počítat i s bezdrátovými sítěmi Wi-Fi (včetně možnosti udělat z telefonu Wi-Fi hotspot) a pro kontakty na krátkou vzdálenost ještě bluetooth a NFC. K navigaci pak dobře poslouží přijímač signálů GPS a Glonass.

Sony_Xperia_SP_2 Sony_Xperia_SP_1

Reklama