Sony Xperia Tablet Z: protějšek odolného telefonu

Reklama

Japonský výrobce představil po mnoha stránkách zajímavý tablet, který má být protějškem letošní vlajkové lodi, mobilního telefonu Xperia Z. Podívejte se, čím vším vás může Xperia Tablet Z zaujmout, nás kupříkladu nadchla jeho tenkost a voděodolnost.

O představení vlajkové lodi mezi telefony Sony, modelu Xperia Z, jsme vás informovali v rámci našeho zpravodajství z CESu. Podle japonské tiskové zprávy dnes Sony představil vlajkovou loď mezi svými tablety, která se k telefonní novince vztahuje přinejmenším stejným jménem. Řeč je o tabletu Sony Xperia Tablet Z.

iSony_Xperia_Tablet_Z

Hlavní charakteristikou novinky je displej s úhlopříčkou 10,1″ a rozlišením 1 920 × 1 200 bodů. I přes velké rozměry displeje dokázal výrobce udržet štíhlost tabletu v rozumných mezí, Xperia Tablet Z měří na výšku pouhých 6,9 mm. Ani hmotností 495 g se neřadí mezi ty nejtěžší, na desetipalcový tablet je to přímo výborná hodnota.

Sony_Xperia_Tablet_Z_2

Hardwaru vládne čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, který je vhodně doplněn dvougigabajtovou operační pamětí RAM. Pro ukládání vlastních dat máte k dispozici až 32 GB vnitřního úložiště, fotoaparát zvládá fotit v rozlišení 8,1 Mpx (to je na tablety také skvělá hodnota).

O pohon se stará baterie s kapacitou 6000 mAh, uvidíme, jaká bude reálná výdrž vzhledem k nadprůměrné hardwarové výbavě. Pro spojení s okolím zvládá tablet samozřejmě bluetooth a Wi-Fi, přidává ale také nepříliš běžné LTE a NFC, takže v tomto směru můžeme být jedině spokojeni. Od samého začátku bude v tabletu instalován Android 4.1 Jelly Bean.

Bohužel byl zatím tablet představen jen v Japonsku, není tedy jisté, kdy a zda vůbec se dostane na evropské trhy. Byla by to ale značná škoda. Skvěle vybavený tablet s úchvatnými rozměry, který je navíc ke všemu ještě voděodolný a prachuodolný bychom i na českém trhu jistě dokázali ocenit.

Reklama