Sony Xperia Tipo: nejlepší malý Android? [preview]

Reklama

Designově povedená, prostorově nenáročná, navíc krásně zaoblená a přitom docela levná. To je ve stručnosti nejmenší Xperia, která se honosí svižným Androidem 4.0 i zajímavým příslušenstvím.

Sony Xperia Tipo se hlásí o slovo v blížícím se vánočním šílenství pohledným designem a hlavně rozměry, které hravě uspokojí zejména menší ženské ruce. Malým trumfem je určitě nabídka několika barevných verzí, Tipo je k mání v bílé, černé, modré i červené. Tipo dostalo jednojádrový 800MHz procesor a odladěný Android 4.0 s grafickou nadstavbou výrobce. 512 MB RAM dostačuje na rychlý chod prostředí, za zmínku stojí skvělý obraz displeje.

Určitě musím zmínit informační diodu nad displejem, naopak chybí automatická regulace podsvícení. Dobře se ovládají senzorová tlačítka pod displejem, jsou bíle podsvícená. Výtku mám k nepatrnému zámku displeje na horní straně, téměř splývá s povrchem. Přidávám i ukázkové snímky a video v maximálním VGA rozlišení; v této cenové kategorii asi mohl výrobce instalovat aspoň 5Mpx snímač. Sony Xperia Tipo se prodává v balení se špuntovými sluchátky se zahnutým 3,5mm jackem, dále tu máme ochrannou folii, nabíječku, 1 500mAh baterii a také 4GB microSDHC kartou. Pokud toužíte po dualSIM mobilu, tak sáhněte po Sony Xperia Tipo Dual, navíc má právě jeden slot SIM, jinak se neliší. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Sony Xperia tipo

Rozměry: 103 × 57 × 13 mm, 99 g
Displej: 3,2″, 320 × 480 bodů, 262 tis barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 2900 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: VGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia Tipo v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia Tipo fotí a natáčí

Reklama