Sony Xperia Tipo: vyhrazeno pro ženy! [recenze]

Reklama

Jednoznačně povedený Android do ruky se prodává v několika barvách, s bohatým příslušenstvím a hlavně Androidem 4.0. Nějaké to zadrhnutí systému se dá strpět, vždyť tohle je nejlevnější Xperia!

Sony Xperia Tipo to má pěkně v názvu – je to zajímavý tip ke koupi malého chytrého telefonu. Pokud hledáte drobný mobil pro přítelkyni, manželku, dceru, ani nemusíte číst dále a běžte jej rovnou koupit. Tenhle telefon se jim totiž bude líbit, a to nejen bílou, černou či snad červenou barvou. Sympatické rozměry, zaoblená konstrukce, pěkný obraz displeje i ještě obstojný výkon fotoaparátu udělají radost. Pokud by se chtěly majitelky připojit na domácí Wi-Fi nebo datové sítě 3G, nenaštvou se ani tady. Drobná Xperia to zvládne levou zadní! Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Sony Xperia tipo

Rozměry: 103 × 57 × 13 mm, 99 g
Displej: 3,2″, 320 × 480 bodů, 262 tis barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 2900 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: VGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia Tipo v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

Jak jsme poslední dobou zvyklí z krabiček Sony, z balení se vyhrne spousta příslušenství, takže kromě ochranné folie, nabíječky, sluchátek a kabelu vypadne samotný telefon a baterie. Potěšující překvapení je přítomnost folie již na mobilu, takže vlastně máte jednu náhradní. Už po pár dnech se na folii objevily mikroškrábance, takže asi svoji úlohu plní dobře.

Na test jsme dostali bílou variantu, barevný kryt má matný povrch a otisky nechytá. Trochu mě zlobilo sklíčko objektivu, které je potřeba čistit před focením. S tímhle mobilem ale nebudete podnikat fotovýlety, zase tak schopný snímač není. Záda telefonu okupuje ještě hlasitý reproduktor, jehož intenzita mi přijde dost dobrá, ani venku mobil nepřeslechnete. Pod krytem je kromě baterie slot SIM a také microSDHC, dokonce jednu kartu s kapacitou 4 GB máte gratis! Ještě poznámka k baterii, kapacita 1 500 mAh značí delší výdrž a dle zkušeností mohu potvrdit. Není potřeba každý den panikařit a dobíjet a to je dobře.

Drobný mobil se v mojí ruce skryje, dámy velikost určitě potěší. Do 100 g hmotnosti se Xperia vešla, v kapse kalhot ji ani neucítíte. Trochu nechápu zahnutý jack sluchátek, ale snad nějaké namáhání vydrží. Sluchátka jsou docela kvalitní, netřeba hned vyhazovat. Na čelní straně se budete koukat na 3,2″ displej, jehož podsvícení si musíte v menu upravit sami. Na slunci doporučuji na maximum, pak lze něco vidět. Připojením do nabíječky zjistíte, že mobil má informační diodu, která mění barvy. Nachází se nad pravým rohem displeje nahoře. Modře ukazuje události, zeleně dobíjení, červeně málo energie.

Podsvícení trojice senzorových tlačítek pod displejem je solidní, po chvíli ale zhasínají, což někdy naštve. Xperia se zamyká drobným tlačítkem nahoře, málem jej ani nelze nahmatat. Ale samozřejmě to je o zvyku. Hlasitost řídí dvojtlačítko vpravo.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama