Sony Xperia X Compact: velký výkon v plastu [preview]

Reklama

Menší a výborně vybavený telefon přináší skvělé dojmy z používání! Zástupce vyšší třídy se snaží vyšší cenu zasloužit třeba i výborným fotoaparátem.

sony_xperia_x_compact_12sony_xperia_x_compact_8

Sony Xperia Xcompact

Rozměry: 129 × 65 × 10 mm, 135 g
Displej: 4,6″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 23 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia X Compact v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia X Compact patří do rodiny X, která má ještě dva členy – X a XZ. Více o nich se dočtete v našem dřívějším článku. Společně s vlajkovou lodí modelem XZ mají shodně 23Mpx fotoaparát, čtečku otisků prstů a USB-C port. Menší verze však s dostala výhradně plastové tělo, jen 4,6palcový displej a o něco méně výkonnější procesor. I tak je X Compact velice dobře vybavený!

sony_xperia_x_compact_9sony_xperia_x_compact_10

Xperia X Compact padne do ruky jako ulitá, menší rozměry jsou skvělé pro snadné vkládání do kapes. Samozřejmě jen 4,6palcový displej nenabízí moc pohodlí pro dotykové ovládání a psaní textů, doporučuji zvětši písmo. Jen 135 g hmotnosti je skvělý údaj, zaoblené hrany a hladké plasty vypadají parádně. Bohužel se na zádech objevují drobné škrábance od pokládání na stůl…

sony_xperia_x_compact_13sony_xperia_x_compact_6

Displej se rovněž povedl, HD rozlišení je pro velikost displeje dostačující. Pro focení lze použít klasickou spoušť na pravém boku, fotit tak lze pohotově třeba v rukavicích. Bohužel X Compact nemá odolnost proti vodě a dešti, takže v sychravých dnech bych se mobilem za cenu přes 10 000 Kč moc nechlubil. Pro focení i přes nepříznivé podmínky se mobil určitě hodí, podívejte se na 1080p video. Tradiční recenzi připravíme v následujících dnech.

Sony Xperia X Compact – fotogalerie

sony_xperia_x_compact_foto_5sony_xperia_x_compact_foto_4sony_xperia_x_compact_foto_3sony_xperia_x_compact_foto_2sony_xperia_x_compact_foto_1sony_xperia_x_compact_foto_6

Sony Xperia X Compact – 1080p video

Reklama