Sony Xperia X Performance: odolnost a drahota [preview]

Reklama

Kovový odolný mobil patří na špičku mobilů Sony. S cenou téměř 20 000 Kč díru do prodejů určitě neudělá, fanoušci značky mohou být spokojeni s plnou výbavou a vysokým výkonem.

Sony_Xperia_X_Performance_7Sony_Xperia_X_Performance_4

Sony Xperia X Performance

Rozměry: 145 × 71 × 8 mm, 164 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, Triluminos
Procesor, systém: ? MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 23 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia X Performance Single SIM F8131 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia X Performance jasně zařadíte mez oostatní modely Sony, designem se totiž nijak nevymyká. Moderní tvary budeme mít na očíchc určitě ještě pár let, u Xperie vidíme zkosené okraje displeje, velmi pevné tělo má díky použitému kovu. Předchozí tester dokázal kovová záda viditelně poškrábat, na pevnost konstrukce pád neměl naštěstí vliv.

Sony_Xperia_X_Performance_2Sony_Xperia_X_Performance_1

Mobil patří mezi těžší, 165 g jde cítit i v kapse. Špičkový mobil nabízí 5palcový displej s fullHD rozlišením a dobrým obrazem, nechybí informační LED, kterou však ve dne téměř přehlédnete. Utěsněnou konstrukci na levé straně narušuje šuplík pro SIM a microSD, je třeba ho pořádně zavřít. Pak se s mobilem můžete třeba i koupat, a rovněž fotit díky hardwarové spoušti na pravém boku.

Sony_Xperia_X_Performance_foto_2Sony_Xperia_X_Performance_foto_8Sony_Xperia_X_Performance_foto_7Sony_Xperia_X_Performance_foto_6Sony_Xperia_X_Performance_foto_5Sony_Xperia_X_Performance_foto_4Sony_Xperia_X_Performance_foto_3

Hlavní tlačítko na boku obsahuje čtečku otisků prstů, stačí nadefinovat a pak přiložit, mobil se odemkne. Umístění 23Mpx fotoaprátu zcela v rohu není ideální, několikrát jsem si vyfotil svůj prst. Fotí hodně slušně, odpovídají barvy, ostrost, fotky pořízeny na plnou automatiku. Pochválím i kvalitu videa s maximálním rozlišením 1080p. Podívejte se sami na galerii. Tradiční recenzi připravím v následujících dnech.

Xperia X Performance- 1080p video

Reklama