Sony Xperia Z3 a Z3 Compact: nové vlajkové modely do vody

Reklama

Novinky z Berlína pamatují také na přístroje Sony. Dva modely se rovnou stávají těmi nejlepšími telefony výrobce. Pyšní se odolností a špičkovými fotoaparáty.

SonyZ3

Sony se pochlubilo hned dvěma telefony s podobným názvem. Sony Z3 má kovovoý hliníkový rám s displejem o velikosti 5,2 palců s fullHD rozlišením. Parádní je zejména tloušťka jen 7,3 mm, vhod přijde hmotnost 152 g. Konstrukce mobilu je odolná prachu a vodě dle IP65/68, takže jej můžete brát třeba na vodu. Telefon se bude prodávat v  bílé, černé, měděné a stříbřitě zelené barvě.

Sony Z3 Compact je zmenšenou verzí a uvítají jej třeba ženy, ocení hmotnost 129 g a tloušťku 8,6 mm. Opět přichází na řadu odolná konstrukce, displej však má „jen“ 4,6 palců (HD rozlišení). Menší kousek bude v prodeji nabízet v bílé, černé, oranžové a zelené barvě.

Systém Android pohání 4jádrový procesor Qualcomm 2,5 GHz a 3 GB RAM, vnitřní paměť ukazuje 16 GB, nechybí microSD podpora. Nechybí nic z datové podpory včetně LTE, NFC, DLNA atd.

Výrobce zapracoval na špičkových fototechnologiích, oba mají obrazový snímač 20,7 Mpx 1/2.3” CMOS ExmorTM RS, obrazový procesor BIONZTM a samozřejmě schopný širokoúhlý 25mm objektiv Sony G-Lens. Podpora 4K videa už ani nepřekvapí. Multimediální výbava se chlubí špičkovým výstupem do sluchátek a revoluční technologii DSEE HX, která zlepšuje věrnost reprodukce audio souborů v nižším rozlišení (MP3, AAC) na kvalitu High-Resolution4. Přední kamera obsahuje 2,2Mpx snímač, takže selfies budou pěkně vypečená.

Reklama