Sony Xperia Z5: kovová supertřída [preview]

Reklama

Hezká konstrukce, lákavá výbava, odolnost proti vodě a prachu. Nejen na tohle umí Xperia nalákat, jak ale fotí a natáčí video a jaké jsou první dojmy z používání?

XperiaZ5_5

Sony Xperia Z5

Rozměry: 146 × 72 × 7 mm, 154 g
Displej: 5,2″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 23 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia Z5 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia Z5 patří mezi nejlepší mobily na trhu a tak musí snést kritický pohled. Hranaté tělo mobilu na vás vypadne z krabičky v bílém nebo černém provedení. Stylovější bílá naživo vypadá hodně dobře, hladké plochy skvěle ladí s ostřejšími hranami a matným zadním krytem ze skla. Na fotkách vidíte srovnání s dodaným Xperia Z5 Compact, který má shodnou výbavu, jen menší displej a plastovou konstrukci.

XperiaZ5_d_2XperiaZ5_d_5

Mobil zrovna není peříčko, ale zase tlouštka 7 mm vás dostane. V ruce se drží bez potíží, dosáhnout se dá prsty i na druhý okraj displeje, velikost 5,2 palců je v pohodě. Výrobce dal do vínku konstrukci odolnost IP68, ovšem podmínky výrobce hovoří hlavně o opatrném zacházení ve sladké vodě a to jen minimálně. Telefon určitě potěší integrovanou čtečkou prstů v tlačítku zapínání na pravém boku. Její reakce jsou úspěšné, mobil jednoduše odemknete/zaheslujete přes nenechavci.

XperiaZ5_d_9XperiaZ5_d_1

Pozornost věnujte konektoru microUSB na spodní straně, jelikož ten budete potřebovat denně. Baterie s kapacitou 2 900 mAh není nejmenší, ale hardware mobilu a systém vyžadují energie hodně. A tak doslova před očima mizí procenta, pokud budete mít xperii na běžné používání s datovými přenosy, multimédii atp.

XperiaZ5_foto_6XperiaZ5_foto_5XperiaZ5_foto_4XperiaZ5_foto_3XperiaZ5_foto_2XperiaZ5_foto_1

Určitě potěší hardwarová spoušť fotoaparátu 23 Mpx, na ten se lze spolehnout. Fotky jsou velmi dobré, podporuje i nahrávání 4K videa. Xperia by mohla mít silnější blesk, ten se skoro nehodí ani jako nouzová svítilna. Fotky lze cvakat na různé kreativní režimy, nebo spolehnout na automatiku. Výsledky se budou líbit, ať už jde o makro nebo rychlé cvaky. Posuďte sami. Samotnou recenzi mobilu ještě připravíme.

 

Reklama