Sony Xperia Z5: nejen pro božské fotky

Reklama

Nová vlajková loď pokračuje v označení řady Z, tentokrát máme čest s Xperií Z5. Výrobce vsází na 23Mpx snímač s bleskovým ostřením. Novinku ještě doprovází další dvojice souputníků Z5 Compact a Z5 Premium.

XperiaZ5_5XperiaZ5_4

Sony Xperia Z5 přichází v kovovém těle s odolností proti vniknutí prachu a vody. Vynikající smartphone obsahuje displej něco málo přes 5 palců a tak působí příjemně kompaktně. Sony se pyšní hlavně 23Mpx snímače s autofokusem s rychlostí 0,03 sekundy, vylepšenou stabilizací i 4K videem s 5násobným zoomem. Zkrátka samé skvělé věci pro mobilní fotografy. Zajímavým doplňkem je tlačítko vypnutí s integrovanou čtečkou prstů pro šifrování obsahu mobilu. První informace hovoří o 2denní výdrži při vysoké zátěži, uvidíme v praktických testech.

XperiaZ5_3XperiaZ5_1

Menší model Z5 se jmenuje Z5 Compact, nese shodnou výbavu, jen má menší displej 4,6 palců. Pozornost budí však oprávněně lepší stroj Z5 Premium s displejem 4K rozlišení s velikostí 5,5 palců. Telefon lze přes MHL rozhraní připojit k TV a rovnou 4K video vysílat.

XperiaZ5_2

Reklama