SOS locator: určení polohy telefonu pomocí SMS a její zobrazení v mapě

Reklama

[inzerce] Tradiční značka mobilních telefonů zaměřených především na seniory ALIGATOR uvedla nový systém lokalizace telefonů SOS locator. Pomocí SMS a běžného internetového prohlížeče v mobilním telefonu. Čtěte dál, dozvíte se více!

Tuto praktickou funkci uvítají především senioři a lidé s rizikovými zdravotními problémy. Své uplatnění ale nachází i v dalších situacích, například při zabezpečení automobilu a jeho následného sledování v případě odcizení.

Jak SOS locator funguje?

Na jedné straně je telefon ALIGATOR, který v případě stisknutí SOS tlačítka odešle SMS zprávu obsahující informace o poloze a na straně druhé, běžný mobilní telefon s internetovým prohlížečem, ve kterém se zobrazí přibližná poloha telefonu v interaktivní mapě, dále se zde zobrazí některé další informace o stavu telefonu. To je vše, co k použití služby SOS locator potřebujete. Je to prosté a snadno pochopitelné.

   

Nepotřebujete žádný smartphone, není třeba se nikde registrovat nebo cokoli instalovat a výhodou oproti specializovaným lokalizačním službám, nabízených asistenčními agenturami je to, že SOS locator je zdarma, platíte pouze operátorovi za odeslanou SMS a data potřebná k načtení stránky se zobrazením polohy.

To ale není vše, co SOS locator nabízí. Poměrně zásadní funkcí celého systému je možnost jeho vzdáleného ovládání. Zprávu o poloze telefonu si totiž můžete snadno vyžádat zasláním jednoduchého hesla v SMS zprávě. Za okamžik Vám přijde SMS se stejnými informacemi, jako kdyby bylo na telefonu ALIGATOR stisknuto SOS tlačítko. Tuto funkci dálkového vyžádání polohy oceníte například ve chvíli, kdy se vám uživatel telefonu ALIGATOR neobvykle dlouho nehlásí a nebere telefon. Vyžádáním polohy si zobrazíte přibližnou polohu telefonu a můžete tak rychle zareagovat. Rychlá reakce hraje v případě náhlé nevolnosti nebo zranění majitele telefonu klíčovou roli.

Lokalizace je založena na určování polohy v síti GSM, Přesnost tedy závisí na hustotě pokrytí sítě v dané lokalitě. Telefon lze ale vyhledat všude, kde je GSM signál, tedy i budovách.

Funkce SOS locator získala v den svého oficiálního uvedení ocenění GRAND PRIX na veletrhu FOR SENIOR a hlavní cenu souboru veletrhů FOR FAMILY 2012 – TOP EXPO .

A jak se vyjadřují k funkci SOS locator odborníci?

Vítězný produkt značky ALIGATOR – SOS Locator, systém zobrazování polohy seniorského telefonu je novou funkcí, doplňující seniorské telefony ALIGATOR. Právě tato funkce je významným příspěvkem pro umožnění naplnění osobního programu aktivního stárnutí s pozitivními dopady pro celou rodinu. I když je telefon určen především pro seniorskou populaci, je využitelný pro osoby se zvláštními potřebami ze všech věkových skupin. Říká Diana Chrástková, sociolog, andragog, gerontagog, trenér paměti, metodik pro vzdělávání a lektor České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

Funkce SOS locator je součástí všech aktuálních modelů ALIGATOR senior a ALIGATOR outddor. Podrobně se s telefony ALIGATOR můžete seznámit na stránkách značky: www.aligator.cz.

Reklama