Šotoris nejen pro milovníky šalin ve štatlu dorazil na iOS

Reklama

Fandové brněnské hromadné dopravy mohou poděkovat vývojářům, skvělá aplikace pro sledování polohy prostředků MHD je nyní dostupná pro iOS. 

 

 

Šotoris pro iOS je prozatím betaverze, nicméně je použitelná. Grafické symboly prozradí polohu vozidel MHD, jejich trasu a směr. Z aplikace se dá koupit pohodlně SMS jízdenka. Podrobnější popis aplikace najdete níže:

sotorisiOS

Aplikace iRIS je pro Android, s názvem Šotoris ji najdete ve Windows Phone. Fanoušci z webu BMHD.cz si ji udělali pro radost a pro další zájemce o hromadnou dopravu v Brně. Pokud vůbec nerozumíte, o co v aplikaci jde, podívejte se na web iris.bmhd.cz a pochopíte hned. Na mapě Brna jsou vidět prostředky MHD v pohybu, aktualizace probíhá po 5 sekundách.

iRis_1iRis_2iRis_3iRis_4

Sledování trolejbusů, tramvají (šalin) a autobusů probíhá na základě dat vysílaných z vozidel. Tyto data využívají autoři aplikace a přináší skvělou možnost hlídání polohy vozidel. Jednoduše víte, třeba který autobus je právě za rohem nebo pojede kolem, o jaký typ jde, kam míří, jakou trasu ještě ujede, kdy jej vyrobili, kde má domovskou vozovnu a další detaily. Také se dozvíte, u jaké zastávky se nachází, na mapě mohou být vidět naznačené výluky, nebo si ukážete odděleně pohybující se šaliny, trolejbusy a autobusy. Jednoznačně jde o aplikaci, kterou by měli zkusit všichni uživatelé služeb DPMB.

iRis_10iRis_9iRis_8iRis_7

 

Reklama