SPB Shell 3D: uvadající legenda? (recenze aplikace)

Reklama

Ovládací prostředí od společnosti SPB vždy patřilo mezi to nejzajímavější a v dřívějších dobách značně ulehčilo ovládání systému Windows Mobile. Doba se ovšem změnila a není tak úplně jisté, jestli má SPB Shell 3D co nabídnout i dnes. Stačí vám efektní vzhled, nebo chcete více?

SPB Shell 3D mi vždy připadal jako trochu drahý launcher. Navíc, Android zdaleka nepotřebuje takové úpravy jako svého času Windows Mobile. K vyzkoušení jsem se tak dostal až nyní, kdy bylo prostředí součástí mobilního telefonu Huawei Vision. V recenzi jsem sliboval podrobnější prozkoumání, pojďme tedy na to.

SPB Shell 3D si nevšímá hlavního menu, upravuje především pohotovostní displeje a přidává něco vlastního. Tím je rotující 3D náhled panelů, které mají nejrůznější zaměření. Část z nich sice kopíruje pohotovostní obrazovky, zbytek ale má své specifické zaměření. Jeden panel sdružuje časové informace, další obrázky, počasí, kalendář atd. Panely můžete točit, nepotřebné odebírat, nebo si přidávat další. Vypadá to opravdu velmi efektně, navíc, když si panelů chvíli nevšímáte, spustí se nějaká zajímavá animace (ale efekt se dá i vypnout). Vypadá to všechno velmi dobře, jen musíte mít dostatečně rychlý telefon.

Efekt navíc trochu ztratí ze svého kouzla, když si uvědomíte, že místo točení můžete jednoduše listovat mezi jednotlivými pohotovostními obrazovkami, které vlastně nabízí naprosto stejné informace. Zde už ovšem nabídka není cyklická, jakmile dojedete na konec jedné strany, musíte se vracet zpět.

Součástí SPB Shell 3D je i řada widgetů. Tady se sluší říct, že jsou rozhodně lépe zpracované, než to, co nabízí standardní Android. Na druhou stranu, rozhodně nejsou nikterak levné. Kalendář nabízí dobrý náhled na celý měsíc, zvětšený aktuální den i výpis událostí do budoucna. U hodin si zase vyberete z desítek vzhledů a můžete sledovat i aktuální fázi měsíce. Počasí zabírá celý displej, sledovat se dá více měst a nechybí předpověď na další dny. Menší widgety informují třeba o stavu baterie, regulují podsvícení, přepnou do režimu Letadla, ukážou stav sítě, zapnout Wi-Fi nebo přepnou zvukový profil.

Vše na SPB Shell 3D vypadá velmi pěkně, stále se ale nemohu ubránit dojmu, že jsem to už všechno viděl ještě hezčí, často propracovanější a v naprosté většině případů levnější.

Operační systém: Android 2.1 a vyšší

Cena: 277,77 Kč

Odkaz na stažení

Reklama