SPC Gear LIX Plus Wireless: pro lehčí práci i hraní [recenze]

Reklama

Kdo si hraje… ten potřebuje kvalitní myš. A jednou takovou je plně programovatelná od SPC Gear, která se odmění světelnými efekty a precizní prací snímače a kvalitních mikrospínačů.

SPC Gear LIX Plus Wireless je herní myš, kterou uppotřebítei  pro kancelářskou práci, od SPC Gear jsme již ke spokojenosti testovali herní sluchátka SPC Gear Viro Plus USB a herní židli SPC Gear SX500 Onyx White. Aktuálně myš vyjde na 1 799 Kč (CZC.cz) a v prodeji je v jednom – černém provedení, cenově je určitě hodně zajímavá v porovnání s výbavou a ceníkem konkurentů.

Lehká myš udává pouze 69 g na hmotnosti, součástí balení je 1,8m ohebný opletený USB kabel, takže ji můžete používat třeba jako drátovou. Model Plus se prodává v plastové zavírací krabičce, patrně se bude hodit třeba na bezpečný převoz. Myš se vyznačuje atraktivním vzhledem s „plástvemi“, tady podařilo ubrat cenné gramy hmotnosti. Právě lehkost myši zajistí skvělý pocit při ovládání, jednoduše vaše ruka skoro nic necítí a jezdí po stole či podložce velice snadno. Vaše zápěstí a ruka ocení, že nemusíte přesouvat ani gram myši navíc. V balení najdete náhradní kluzné plošky, ale to bude trvat, než ty standardní ojedete. Tvar myši je strohý, není nijak zbytečně zahnutý nebo prohnutý, stačí položit ruku a vše je krásně v dosahu prstů.

Integrovaná baterie se nabíjí přes USB v přední části, nabití indikuje barva podsvícení. A právě RGB podsvícení je velkým bonusem výbavy, umí totiž efektně pulzovat, případně si světelné efekty vyladíte sami v doprovodné aplikaci výrobce. Podsvícení se dá zcela vypnout přepínačem na spodní straně. Tamtéž najdete slot na USB přijímač 2,4 GHz do počítače, na místě jej drží magnet a sám jen tak nevypadne, chválím.

Hlavní slovo u myši má však citlivý optický snímač Pixart PAW3370 s nastavitelným rozlišením až 19 000 dpi. Hráči pak ocení kvalitní mikrospínače Kailh GM 8.0 s životností až 80 mil. kliknutí. Na povrchu myši je celkem 6 programovatelných tlačítek, lze nastavit v aplikaci makra, časy odskoku a jiné vychytávky. Jedním klikem upravít citlivost snímače, stisk tlačítek je tichý a potěší téměř úplně tichý chod rolovacího kolečka.

Závěr

Myš SPC Gear LIX Plus Wireless  je radost používat, klidně několik hodin v kuse. Na pohyby reaguje bleskově, prsty ocení snadný chod mikrospínačů a bezkabelový provoz zajistí pořádek na stole. Děrování povrchu myši pak výrazně snížilo hmotnost, a navíc v horkých dnech umožní větrání dlaně ruky.

Reklama