SPC Gear SX500 Onyx White: už nikdy nebudete chtít vstát [recenze]

Reklama

Vysedávání u počítače nebo hraní her na mobilu, to vše si můžete pořádně užít ve kvalitní židli. A jednou z nich je nejvyšší model SPC Gear, navíc v elegantní bílo-šedé kombinaci. A co víc, dokonce na ní můžete spát, když ji sklopíte do roviny!

SPC Gear přináší pro hráče kvalitní periferie, testovali jsme třeba výborná sluchátka SPC Gear Viro Plus USB. S herní židlí SPC Gear SX500 Onyx White je však testování ve znamení pohodlného sezení u nejrůznějších činností, ať už se hrají hry na počítači nebo mobilu, nebo si chcete sednout ke čtení, práci na stole nebo třeba lepení známek do alba. Herní židle SPC Gear je nejen od pohledu patřičně robustní konstrukce a hlavně kombinuje bílou a šedou barvu, což zapadne i do patřičně vyladěných designových interiérů. Židle SPC Gear SX500 je nejvyšším modelem s cenovkou 8 990 Kč (koupíte na CZC.cz.), výbava obsahuje řadu ergonomických vychytávek včetně třeba 4D područek.

Jde se stavět

Konstrukce je stavěna na 120 kg uživatele, k tuhosti přispívá kovový kříž, plastová kolečka dostala gumový povrch proti poškrábání povrchu. Na koberci pak také židle neujíždí. Součástí balení jsou všechny součásti plus montážní materiál, vše patřičně zabaleno proti poškození. Sestavení židle je otázkou minut, využijete inbusový klíč i křížový šroubovák, který nechybí.

Područky se upevní k sedáku židle, to samé platí pro houpací mechanismus, píst židle stačí nasunout na kříž a pak samotnou židli, vše drží, jak má na první pokus. Zádová část je přišroubovaná k bočním ramenům, který umožňují naklápění zad páčkou na pravé straně.

Design na jedna

V krabici objevíte také dva polštářky, přesně jde o bederní a tvarovanou hlavovou opěrku, oba z měkké paměťové pěny. K židli se upevní pružnými pásky, opěrky lze posouvat nebo nepoužívat vůbec, to by ale byla velká škoda. Provedení konstrukce, švy, umělá kůže s kombinací se „semišovými“ zády v šedém odstínu, vše vypadá skvěle. Nenašel jsem jedinou volnou nit nebo kaz povrchu. Když přihlédnu k efektnímu vyšití loga a celkovému barevnému ladění, tohle se musí líbit. Povrch umělé kůže se dá snadno udržovat, otřít hadříkem v případě znečištění. Povlaky polštářků půjde určitě opatrně vyprat.

Nastavení

Židle umožňuje řadu nastavení, ale pěkně odspodu. Houpání v židli podporuje kloub, jehož odpor upravíte točením regulátoru na spodní straně židle. Výšku židle upravíte tradičně stlačením páky na pravé straně, její vysunutí/zasunutí aretuje polohu náklonu židle. Samotná sklon zad se řídí další pákou na pravé straně, po jednotlivých krocích lze židli sklopit téměř do roviny! Rozsah naklápění je od kolmných zad po 170°, na židli se tak dá dobře natáhnout a nepřevrátíte se dozadu. Tohle vám budou kolegové závidět při odpoledních siestách.

Montáž područek umožňuje jejich posunutí dále/blíže od těla, další nastavení područek podporuje 4D pohyb – jednoduše stisknete vyhrazené tlačítko a područky se posouvají nahoru/dolů, dopředu/dozadu, naklápějí dovnitř/ven. Dobrou zprávou je, že po zasunutí dolů se židle dá zasouvat pod stolovou desku.

Používání a závěr

Po dvou týdnech intenzivního používání 6-7 hodin denně mohu potvrdit, že židle je opravdu pohodlná. Ačkoliv měřím 195 cm (doporučená výška je 185 cm) a záhlavní polštářek musím mít upevněný až u horního okraje, zbytek nastavení mi vyhovuje. Houpání nastaveno na polovinu, výška područek na maximum, bederní opěrka funguje bezvadně a záda nijak nebolí. Chválím boční vedení sedáku i opěradla, do židle se dá zapadnout jako do závodní sedačky pro auta, i když je to samozřejmě stále pohodlné sezení. Kombinace materiálů mi vyhovuje, příjemné na dotek, záda se nepřehřívají.

SPC Gear SX500 je kvalitní herní židle, která je spíše designovým křesílkem s možností si lehnout. Učaruje designem a řadou funkcí pro příjemné mnohahodinové sezení. 

Reklama