SPC Gear Viro 101M: na drát je spolehnutí [recenze]

Reklama

Drátová sluchátka přinášejí stále spoustu výhod oproti jejich wireless kolegyním. Jso uvždy připravena, není nutné je nabíjet a ještě je lehko neztratíte z uší. A SPC Gear přidává spoustu vychyytávek a hlavně skvělý zvuk!

SPC Gear Viro 101M jsou primárně herní sluchátka k počítači nebo k mobilu, neztratí se i při běžném používání při cestách do práce nebo školy. S cenou se drží pod tisícovkou (CZC.cz. za 899 Kč). Herní špunty dostanete v praktickém neoprenovém pouzdru na zip, uvnitř je kapsička na silikonové adaptéry jiných velikostí, já ji využil na redukci USB-C na 3,5mm jack.

Sluchátka vyžadují tradiční připojení přes 3,5mm jack, zahnutý jack navazuje na 1,2m dlouhý kabel, který je kroucený a brání tak zamotání, stejně jako přenosu hluku tření o oblečení. Na pravé straně visí modul s ovládáním hudby a hlasitosti i hovorů, taktéž je přítomen mikrofon. Telefonování s Viro 101M je příjemnou záležitostí, citlivý mikrofon si poradí se zachytáváním hlasu i venku na ulici.

Hlavní roli tu však hrají samotná sluchátka – obě obsahují magnety, takže je lze nosit spojené za krkem, když je zrovna neposloucháte, praktické! Špunty tak neplandají pod krkem nebo nemizí pod tričkem. Odolná konstrukce sluchátek v sobě kombinuje kovové prvky s opleteným kabelem. Každé jednotlivé sluchátko je pod ochranou pouzdra odolného proti poškození. Do obou ušních nástavců jsou pak instalovány magnety, které vám umožňují připevnit je k sobě kolem krku nebo je snáze sbalit. Flexibilní kabel s jedinečným vzhledem odolává poškození a snižuje zkreslení, ke kterému dochází při tření kabelu o oblečení.

K uchycení v uších slouží 3 páry silikonových koncovek, nebo ještě lépe jeden pár z pamětové pěny. Ten to u mých uší vyhrál na plné čáře. Prsty jemně stlačit, vsunout do uší a tam se pěna roztáne, utěsní a špunty drží hodiny v uších. Díky tomu se odhlučníte od okolí a poslech skoro nic neruší.Konstrukce špuntů jde rovněž rozšroubovat a vyčistit od nepořádku, to se také moc nevidí. Sluchátka s ohledem na konstrukci produkují slušné basy a plošší středy, třaskavé výšky nečekejte. Na moderní přebasovanou hudbu a herní zvuky jsou ideální, ostatní je očekávaný kompromis.

Závěr

SPC Gear Viro 101M jsou šikovná sluchátka k mobilu i počítači, díky paměťové pěně se dobře nosí. Chválím transportní pouzdro i efektní kabel bránící snadnému zamotání. Magnety pro nošení na krku jsou bonusem navíc.

Reklama