SPC Gear Viro Plus USB: bílé překvapení [recenze]

Reklama

Náhlavní herní sluchátka, která jsou určena hlavně počítačovým hráčům, najdou využití i s mobilem. Všichni ocení příjemný zvuk, odnímatelný mikrofon a elegantní pevnou konstrukce. Sluchátka mají i další vychytávky.

SPC Gear Viro Plus USB vycházejí vstříc zájemcům o kvalitní poslech hudby, zvuků her i online komunikace. Za cenu těsně nad 1 000 Kč (např. CZC.cz) dostanete plnou krabici a to nejen sluchátek samotných. Výrobce nešetřil a vedle sluchátek najdete vzdušnější textilní náušníky (ty koženkové jsou nasazeny), odnímatelný mikrofon, dva odpojitelné přívodní kabely 1,2 m a 2,7 m, oba obsahují pohotové dálkové ovládání hlasitosti a tlačítko pro vypnutí mikrofonu. Dále tu máme rozdvojku jacků a ještě USB zvukovou kartu na kratším kabelu.

Konstrukce sluchátek je kovová s matným povrchem, nahoře je asi 20 mm tlustá měkká výstélka, sluchátka na hlavě nikdy netlačí. Přívodní kablíky jsou opleteny šedou nití, mušle z bílého plastu a vnějším kartáčovaným chladivým hliníkem, pousouvají se po kovovém nosníku. Cílovou polohu drží spolehlivě.

Právě elegantní bílé provedení poráží to černé stylem, s těmito sluchátky můžete být klidně v záběru online hovorů a nevypadá to tuctově. V základní výbavě jsou měkoučké a na dotek příjemné koženkové náušníky, pro moje uši dostatečně velké a pohodlné, neměl jsem nutnost měnit za textilní. Se sluchátky trávím několik hodin denně a uším v nich není horko. Sluchátka mají asi 300 g, což se dá pochválit.

Přívodní kabely chválím za tloušťku a jisté zapojení do sluchátek, u počítače i mobilu stačí kratší varianta. Pokud se rádi od stolu odsouváte na židli, určitě instalujte rovnou ten delší. Na kabelu je pohotový ovladač hlasitosti, nemusíte ji lovit na monitoru myší. Mikrofon se připojí do vedlejší zástrčky, můžete jej odklopit a nechat v pohotovosti, nebo jej odpojit a nasadit jen na hovory. Citlivost je vyvážená a dostatečně hlasitá, druhá strana si při online callech nestěžovala.

Poslech se sluchátky patří k tomu lepšímu, co při testování jiných sluchátek zažívám. Kvituji dobré utěsnění uší díky měkkým náušníkům, snadno se tak ponořím do hudby s přísunem basů. Ale pozor, není jich moc ani na vyšší hlasitost sluchátka zbytečně nechrčí. Herní projev sluchátek samotzřejmě nelze zapřít, pro basovou složku a zvuiky stříleček a motorů aut ideální, ale špatné nejsou ani středy a pohlídané výšky.

A co víc, v krabici je USB zvuková karta, která snadno nahradí tu vaši v počítači. V mém pracovním notebooku Dell s onboard hudebním čipem tak zapojení USB zvukovky jasně navýšilo kvalitu poslechu. Hraje více prokresleně a hlasitěji, takže tohle doporučuji alespoň vyzkoušet.

Závěr

Už od první chvíle používání sluchátek šlo spíše o dobré dojmy z poslechu. A také fajn překvapení, že za tisícovku koupíte slušně vypadající sluchátka s bohatým příslušenstvím. Oceňuji odnímatelný mikrofon, který „nestraší“ po 99 % času používání sluchátek, dále se určitě hodí ovládání volume na kabelu, doporučuji použít USB zvukovku, třeba i vy zanevřete na počítačový 3,5mm výstup.

Reklama