Špičkový výkon za 16 tisíc: HTC One E9+ [preview]

Reklama

HTC vrhlo na český trh další špičkový model. Jmenuje se One E9+, nabídne 5,5″ displej, skvělý výkon a podporu dvou SIM karet.

O pohon se stará osm jader procesoru taktovaného na 2,2 GHz. Operační systém Android včetně všech HTC nadstaveb (Sense, BlinkFeed atd.) se labužnicky roztahuje v třígigabajtové paměti RAM. Uživatelská data se zase pohodlně vejdou do 32GB úložiště nebo na paměťovou kartu microSD.

HTC_One_E9_Plus_1HTC_One_E9_Plus_5

Pochvalu zaslouží stoprocentní podpora datových funkcí (všechna HSxPA, LTE a Wi-Fi), stejně jako dva špičkové fotoaparáty. Ten zadní má rozlišení 20 Mpx, autofokus a blesk, čelní pak bez blesku snímá v ultrapixelovém rozlišení. Oba umí natáčet 4K videa.

HTC_One_E9_Plus_3HTC_One_E9_Plus_4

Zajímavou drobností je aplikace HTC Power To Give, která umožní využít přemrštěný výpočetní výkon k pomoci s vědeckými výpočty (jako dříve aplikace SETI pro hledání mimozemské civilizace). Power To Give se spustí pouze v případě, že jste připojeni k Wi-Fi a máte telefon na nabíječce, tedy zejména v noci.

HTC_One_E9_Plus_2

Displej má úhlopříčku 5,5″ a rozlišení  2560 × 1 440 bodů. U špičkových přístrojů této kategorie je poměrně neobvyklá podpora dvou SIM karet. V telefonu nechybí audio sada    nd s certifikací prostorového zvuku Dolby Audio a podporu až 24bitového audia.

HTC One E9+ seženete v českých obchodech za 15 990 Kč.

Reklama