Sports Tracker: hýbejte se s mobilem v ruce! [aplikace]

Reklama

Léto v plném proudu a vy si můžete vzpomínky na sportovní chvíle na čerstvém vzduchu uložit natrvalo díky této sportovní aplikaci. Dostupná je pro všechny platformy, použitelní je při chůzi, běhu, jízdě na kole a dalších sportech.

Sports Tracker je ke stažení zdarma pro Android, iOS a Windows Phone. Aplikace pro různé systémy se od sebe mírně liší, použitelné jsou všechny. Screenshoty pochází z Windows Phone, grafika si vzala předlohu v barvičkách na webu www.sports-tracker.com, prostředí postrádá češtinu, stejně jako na webu. Hned po spuštění se ukazuje souhrn aktivit s příslušnými parametry (vzdálenosti, vydaná energie apod.) Tento seznam se stáhne ze serveru Sports Tracker, kam jste si je po svým nickem uložili. Po klepnutí se ukáže deník aktivit, a to celkově souhrnný nebo výpis po týdnech. Detaily aktivity prozradí všechny naměřené hodnoty, nechybí mapa trasy, kterou můžete zvětšit a dále se v ní pohybovat a zoomovat. Popis aktivity upravíte, poté se ukládá a synchronizuje se serverem Sports Trackeru. Pokud máte u aktivit uložené fotky, tady je nijak nezobrazíte.

K záznamu aktivity je potřeba zvolit její druh. Aplikace má přednastavené běhání, chůzi, lyžování a další populární, celkem 12, k tomu si 6 uložíte sami, ale smíříte se s názvem Other1, Other2 atd. Dále je na výběr vypnutí či aktivace autopauzy záznamu, a to pod rychlostí 2 nebo 5 km/h. Tato rychlost je společná pro všechny aktivity.

Před spuštěním měření je dobré počkat na zaměření GPS, pak se objeví poloha na mapě v malém oknu, které lze zvětšit na celou plochu displeje. Mapový pohled poskytne údaje o trvání, vzdálenosti, rychlosti a průměrné rychlosti/tempu. Když si prstem přetáhnete displej s náhledem na kompletní data,, navíc přibudou vynaložená energie, nadmořská výška, maximální rychlost.

Sports Tracker samozřejmě funguje na pozadí a tak mezitím můžete mobil běžně používat. Během měření lze ručně pauzovat, červené tlačítko END mluví jasně o ukončení tréninku. Souhrn aktivity nabídne výpis hodnot s mapou, vy jen dopíšete popisek a možnosti sdílení na webu Sports Trackeru (viditelné jen pro vás nebo ostatní uživatele).

Reklama