Srovnání: domácí LTE internet

Reklama

Všichni tři síťoví operátoři nabízejí LTE internet na doma či na chalupu. Podívali jsme se na to, jak se liší jejich podmínky a ceny.

Řeč je o internetových tarifech, které využívají mobilní síť (3G nebo LTE) a jsou určeny pro připojení v jednom konkrétním místě. Díky tomu s nimi operátor může počítat a vyhradit jim příslušnou kapacitu na nejbližším vysílači. Může tak nabídnout lepší podmínky (cenu, rychlost) než u univerzálního LTE, jaké máte třeba v mobilu.

Často je takový internet nabízen v kombinaci s ADSL nebo VDSL připojením, Operátor se ve vašem konkrétním případě rozhodne, jestli má v dané lokalitě vyšší kvalitu LTE nebo xDSL, a která z těchto technologií má lepší kapacitu.

O2 nabízí jeden tarif s LTE (a další dva s využitím xDSL). Sleva je u něj podmíněna nejen uzavřením smlouvy s úvazkem, ale také současným používáním hlasového tarifu Free.

T-Mobile má tři tarify s různými rychlostmi LTE. Umožňuje jejich aktivaci bez úvazku, kde zaplatíte asi 2 500 Kč za aktivaci služby. Pokud se rozhodnete uzavřít smlouvu na 12 či 24 měsíců, poplatek za aktivaci neplatíte.

Vodafone nenabízí LTE připojení v pevném místě, má jen přenosné LTE, které s sebou můžete převážet například na chalupu. Jeho nevýhodou je FUP s hodnotou 60 GB.

Tarif Rychlost Cena Úvazek
O2 Internet Optimal HD LTE 20 / 2 Mb/s 499 Kč 0
O2 Internet Optimal HD LTE 20 / 2 Mb/s 399 Kč 24
T-Mobile Pevný internet vzduchem S 20 / 5 Mb/s 399 Kč 0
T-Mobile Pevný internet vzduchem M 50 / 15 Mb/s 499 Kč 0
T-Mobile Pevný internet vzduchem L 100 / 25 Mb/s 599 Kč 0
Připojení bez kabelu Naplno 8 / 4 Mb/s 554 Kč 0
Připojení bez kabelu Naplno 8 / 4 Mb/s 449 Kč 24

 

Reklama