Srovnání: dva tarify bez paušálu, který je lepší?

Reklama

O2 a Vodafone nabízejí tarify bez paušálního poplatku, platíte jen to, co skutečně provoláte. Ceny jsou samozřejmě o něco vyšší než u tarifů s paušálem. Jak tedy bezpaušálové tarify vypadají a který z nich je lepší? Přečtěte si naše srovnání!

O2 má v nabídce tarif O2 Zero (podrobné informace v naší nové službě Katalog operátorů) vyznačující se nulovým měsíčním poplatkem a sazbou 6 Kč/min volání nebo 1,90 Kč za odeslání jedné SMS. Volání se účtuje po celých minutách, tedy podle schématu 60+60.

Vodafone nabízí bezpaušálový tarif v rámci svých tarifů na míru, které si můžete složit podle vlastních potřeb. Bez měsíčního paušálu si tak můžete pořídit Volání 0 minut (viz Katalog operátorů), které umožňuje volat za 6,50 Kč/min, přičemž hovor je po první provolané minutě účtován po sekundách, tedy podle schématu 60+1. Dále máte automaticky aktivní balíček 0 SMS (informace viz Katalog operátorů), jehož prostřednictvím lze odesílat zprávy za cenu 1,50 Kč za SMS.

T-Mobile podobný tarif aktuálně nenabízí.

Jak vidíte z popsaných vlastností obou tarifů, O2 Zero je podstatně levnější. Při volání ušetříte 0,50 Kč/min, o stejnou částku je levnější odeslání každé SMS. U volání ale pozor, Vodafone nabízí podstatně výhodnější účtovací schéma, podle různých zdrojů můžete díky sekundové tarifikaci ušetřit až 30 % ceny (záleží na tom, zda obvykle voláte 61 sekund nebo 119 sekund).

Další výhodou Vodafonu je snadnost změny parametrů. Pokud zjistíte, že vám tyto sazby nevyhovují, můžete si jednoduše v Samoobsluze aktivovat některý z vyšších balíčku pro zprávy, volání nebo oboje. A po libovolně dlouhé době ho můžete zase změnit na balíček bez paušálu. Kdo někdy potřeboval nárazově měsíc či dva hodně telefonovat např. kvůli prodeji nemovitosti, dá mi za pravdu, že taková funkce tarifu se může proklatě hodit.

Pokud se vám naše srovnání líbí, můžete si udělat libovolné vlastní díky našemu Katalogu operátorů.

Reklama