Srovnání tarifů s paušálem okolo 300 Kč

Reklama

Průměrná útrata u českých operátorů se pohybuje mezi třemi a čtyřmi sty korun. Rozhodli jsme se proto srovnat tarify, jejichž měsíční paušál se pohybuje právě okolo 300 Kč a ukázat vám, co za tuto cenu můžete dostat.

O2 má v nabídce tarif Neon S. Měsíční paušál u něj činí 300 Kč, za to získáte 40 volných minut pro volání do kterékoliv sítě. O víkendech a státních svátcích dokonce můžete volat do sítě O2 (pevné i mobilní) zdarma. Další minuty vám operátor naúčtuje sazbou 5,60 Kč/min, za SMS zaplatíte 1,60 Kč. Účtuje se po celých minutách (60+60).

T-Mobile vám v dané cenové kategorii poskytne tarif S námi 390 (resp. S námi 390 HIT, pokud se uvážete na dva roky). Jeho měsíční paušál činí 273 Kč, za o dostanete 30 SMS a 30 minut (u varianty HIT 36 minut, počet SMS zůstává nezměněn) do všech sítí. Do sítě T-Mobile můžete telefonovat v noci (mezi 19.00 a 7.00) zdarma, v ostatních případech pak za 5,50 Kč/min. Odeslání jedné SMS vás vyjde na 1,50 Kč, v rámci tarifu navíc dostanete symbolických 20 MB dat. Účtuje se po první provolané minutě po půlminutách (60+30).

Vodafone nabízí v rámci svých tarifů na míru balíček Volání 50 minut, který stojí 250 Kč měsíčně a obsahuje 50 volných minut do všech sítí. Za další minuty zaplatíte 5 Kč/min, cena zpráv či dat závisí na tom, jaké další balíčky si k tomu dokoupíte. Účtuje se po první provolané minutě po sekundách (60+1).

Výhodou Vodafonu je pochopitelně hlavně účtovací schéma, díky němu můžete ušetřit až několik desítek procent. Dále bych vyzdvihl variabilitu tarifů na míru, podle aktuální potřeby si můžete kdykoliv poskládat balíčky dle libosti. Na druhou stranu T-Mobile a O2 nabízí volání zdarma v určité denní či týdenní doby. To vám může ušetřit hodně peněz, pokud většinu svých hovorů směřujete právě do této doby. U O2 můžete „prokecat“ celé víkendy, u T-Mobilu zase noci.

Všimněte si, že počet volných minut je u všech tarifů velmi podobný. V tomto směru vítězí Vodafone následován těsně O2 a nakonec T-Mobilem. Vodafone ale na rozdíl od zbylých dvou nenabízí kromě minut nic dalšího (O2 volání zdarma, T-Mobile SMS, data, volání zdarma), proto si může větší počet minut klidně dovolit.

Podrobné informace o všech aktuálně nabízených tarifech českých operátorů najdete v našem Katalogu operátorů.

Reklama