Srovnání Windows Phone aplikací pro rychlé přepínání funkcí

Reklama

Windows Phone nenabízí žádnou výsuvnou lištu a tak je ovládání bezdrátových modulů trochu komplikovanější. Alespoň do chvíle, kdy to zkusíte vyřešit nějakou specializovanou aplikací. Srovnali jsme pro vás pět nejznámějších.

Aplikace jsou si docela podobné, společnou nevýhodou je pouze to, že když něco měníte bez jejich pomoci, chvíli jim trvá, než na tuto změnu zareagují a začnou na panelu zobrazovat aktualizované informace. Může to trvat klidně i 30 minut, i přes to, že aplikacím přikážete, aby ukazovali aktuální informace. Všechny programy se nabízejí jako freeware.

WP Shortcut Tiles

Aplikace nabízí správu datového přípojení, Wi-Fi, bluetooth, letového režimu, několik kombinací těchto funkcí, ale také rychlý přístup k novému mailu, textové zprávě, sdílení statusu, polohy a přístup do hudebního obchodu. Stačí jen vybrat příslušný panel a připnout na úvodní obrazovku. Výhodou je možnost zrušení všech panelů jedním příkazem. Panel je animovaný, na druhé straně ukazuje stav vybrané funkce.

Aplikace dále upravuje situaci, jak má fungovat na pozadí a jak reagovat, když některou z funkcí přepnete přímo v nastavení telefonu, aniž byste využili nabízenou ikonu.

Odkaz na stažení

Toggle

Přes Toggle lze ovládat datové připojení, Wi-Fi, bluetooth, letový režim a kombinaci dat s Wi-Fi. Aplikace umí i automatické zapnutí vybrané funkce ve zvolený čas. Na výběr je ale pouze jednodenní frekvence. Takže už nelze nastavit např. zapni Wi-Fi každé pondělí v 9:00.

I tento program řeší, jak má fungovat na pozadí a aktualizaci stavů přes menu. Jen český překlad celkem výrazně pokulhává a neznalého uživatele spíše zmate. Věta Povolit pozadí úkol aktualizaci aplikace dlaždice s stav připojení je dost podivná. Z panelu také nepoznáte, jestli je funkce aktuálně zapnutá.

Odkaz na stažení

Connection Tiles

Na výběr máte ovládání leteckého režimu, bluetooth, datového připojení, Wi-Fi, textové zprávy, e-mailu a sdílení statusu. U všeho si můžete vybrat z několika vzhledů panelů, nebo si vytvořit svůj vlastní s českým popiskem i vlastní barvou.

V nastavení lze vybrat, aby aplikace běžela na pozadí. Můžete si také vybrat, aby panel zobrazoval aktuální informaci o stavu.

Odkaz na stažení

Connectivity Tiles

Konečně aplikace, která nabídla barevné panely. Jejich nabídka je ale velmi chudá. Ovládáte pouze Wi-Fi, datové připojení, bluetooth a letecký režim. Chybí jakékoliv možnosti nastavení, vidíte aspoň v jakém je funkce aktuálně stavu. Konkurenti jsou ale stejně podstatně lepší.

Odkaz na stažení

ConnectivityShortcuts

I tato aplikace nabízí barvy, můžete si ale vybrat sami, jak bude panel vypadat, změníte i popisek a symbol zvolené funkce. Těch je ale opět velmi málo, znovu jen datové připojení, Wi-Fi, bluetooth a letecký režim. Změnu provedete delším podržením prstu na vybraném panelu.

V nastavení upravíte způsob aktualizace zobrazovaných informací na panelu. Pokud vám stačí pouze základní funkce, ConnectivityShortcuts je dobrou volbou.

Odkaz na stažení

Osobně zůstanu věrný WP Shortcut Tiles, ale Connection Tiles není o nic horší a výhodou je možnost panely si upravit. Toogle jako jediný nabízí automatické zapnutí funkcí, ConnectivityShortcuts je dobrou volbou, pokud hledáte jen základní možnosti, současně se ale můžete pustit do personalizace panelů. Zdaleka nejhorší je Connectivity Tiles.

Reklama