Stay Alight: podmanivá světelná show [hra]

Reklama

Povedená arkáda vás zavede do boje o záchranu světa před mikroby. Hra nabízí realistický fyzikální model, neskutečnou grafiku, efekty, zvuky i hudbu. Musíte hrát!

StayAlight_8StayAlight_2StayAlight_7StayAlight_6

Hra Stay Alight je ke stažení zdarma, až se tomu nechce věřit. Vžijete se do role hlavního hrdiny pana Žárovky (Mr. Bulb) a vaším úkolem je očistit planetu od všetečných mikrobů. K tomu budete používat různé zbraně, které můžete házet z ruky s určitou silou a pod vybraným úhlem, nebo sáhnete do arzenálu s plácačkou, sprejem zemětřesením nebo mrazem.

StayAlight_4StayAlight_3

Hra vyniká grafickým zpracováním a příjemným hudebním podkresem. Levely se od sebe odlišují prostředím, vždy je dobré se pořádně rozhlédnout, kde všude se mikroby rozmístily. Podívejte se na propagační video vývojářů:

Poté využijete základní fyzikální zákony a mířenými hody mikroby eliminujete, zrušíte nějakou tu překážku, rozpohybujete ničivé válce apod. Postupně dostanete speciální granáty s různým rozptylem, zásoba vašich zbraní je omezená, po vyčerpání si level zopakujete. Navíc lze v levelu za peníze nějakou tu zbraň dokoupit, ale není to nutné.

StayAlight_5StayAlight_1

V průběhu dostanete nějaké ocenění, najdete kousky ztraceného puzzle a navíc přibudou speciální triky jako třeba šikovná plácačka atd. Více než 50 levelů ve vysokém rozlišení občas trochu potrápí, řešení však může spočívat v dobrém míření a zvolené síle, počítejte s odrazy od stěn a dalšími prvky. Rozhodně se nachystejte na desítky minut hraní!

Reklama