Studenti volají málo, o to více datují [průzkum]

Reklama

Virtuální operátor Studentfone si nechal udělat výzkum mezi 894 lidmi ve věku 15-26 let. Vyplynulo z něj, že provolají nanejvýš 60 minut měsíčně a upřednostňují datové přenosy. Měsíčně pak zaplatí 300 Kč.

Přesně 73 % respondentů provolá měsíčně méně než 300 Kč. Vzhledem k tomu, že průměrné ARPU mobilních operátorů jen lehce překračuje tuto částku a u předplacených karet je někde na polovině, není toto zjištění nikterak překvapivé.

Stejný výzkum zjistil, že 68 % zákazníků se snaží co nejvíce ušetřit na volání a zprávách. Měsíční počet zpráv sice operátor neprozradil, u hovorů byl ale sdílnější. Uvedený podíl osob provolá méně než 60 minut měsíčně. Z toho vyplývá, že pro lidi do 26 let jsou neomezené tarify víceméně zbytečné. Do tří set korun šedesát minut měsíčně, to nabídne i tarif omezený.

Studentfone_vyzkum_2

Studenti samozřejmě více než obvyklí zákazníci využívají mobilní internet. Ani v tomto směru ale nejsou nijak nároční. Více než polovině z nich stačí směšné FUP ve výši 300 MB. Do 75 % respondentů se pak vejdou všichni, kterým stačí 500 MB měsíčně. Tuto hodnotu pak doplňují neustále přístupným Wi-Fi, které mohou využívat jak doma, tak ve škole.

Studentfone_vyzkum_1

Reklama