Studentská kuchařka: nakrmí i pobaví

Reklama

Potřebujete uvařit něco rychlého, nebo se jen začínáte učit vařit? S obojím vám výborně pomůže tato aplikace. A jako bonus navíc, u některých receptů či jejich komentářů se skutečně výborně pobavíte.

Studentská kuchařka nabízí rozdělení jídel do několika kategorií, především podle náročnosti a druhu jídla. Na výběr tak máte přílohy, polévky, instantní pokrmy, rychlá či náročenější jídla, dezerty a míchané nápoje. Vyzkoušet můžete také vyhledávání. Pro absolutní kuchařské analfabety je tu i slovníček, kde se dozvíte např. co je remoska, strouhanka, instantní jíška nebo masox. Už tady se projevuje, že autoři vytvořili docela vtipný program, takže kromě seriozních informací získáte i představu o pivofilních jídlech (pálivé jídlo vhodné zapíjet pivem) nebo významu trouby (hloupý, natvrdlý člověk).

Opravdové perly najdete i mezi recepty. Mým favoritem je recept Co je v lednici s rýží, Filé se šlehačkou nebo Pivní pomazánka.

Nenechte se ale mýlit, podle Studentské kuchařky můžete vytvořit i velmi chutná jídla. Její obrovskou výhodou jsou velmi (ještě jednou, VELMI) srozumitelně popsané recepty i zvlášť vypsané suroviny nutné pro vytvoření jídla. Recepty počítají i se situací, že některé suroviny doma nemáte a poradí, jak je nahradit (nebo aspoň řeknou, co se stane, když je nenahradíte).

U receptů se hodí číst komentáře, mnohdy přijdou s nějakým příjemným zlepšovákem. Občas se dočkáte i fotky pokrmu. Líbí se mi, že jakýkoliv pokrm si můžete připnout jako samostatný panel na plochu, uvítal bych ještě možnost vytváření nějakého vlastního seznamu vyzkoušených jídel.

Cena: freeware

Operační systém: Windows Phone 7.5 nebo vyšší

Odkaz na stažení

Reklama