SuperTooth Crystal: v autě se mluvit může [recenze]

Reklama

Vzali jsme na vyjížďku nenápadné autohandsfree na sluneční clonu. Elegantní řešení pro bezpečné telefonování při řízení odvádí dobrou práci, dokonce tlumočí i pokyny z hlasové GPS navigace v mobilu.

Značka SuperTooth nám není neznámá, již jsme testovali autohandsfree SuperTooth HD. V případě modelu Crystal máme čest s jednodušším přístrojem v šedém nebo stříbrném provedení. V našem případě jsme osahali to šedé. Lehký plastový přístroj má necelých 70 g, skvělá je tloušťka jen 14 mm. Díky ní o zařízení na stínítku v autě ani nevíte. Pevná kovová spona přichytí na magnetu handsfree, jde to dvěma způsoby. Vždy tak, aby mikrofon handsfree mířil na ústa řidiče, i když je clona vyklopená.

Parametry SuperTooth Crystal

  • Velikost: 130 × 50 × 14 mm, 67 g
  • Bluetooth:  3.0, dva telefony najednou
  • Podporované profily: handsfree, headset, A2DP
  • Pohotovostní režim: až 1 000 h, doba hovoru až 20 hodin
  • Doba nabíjení: 3 hodiny
  • Funkce: hlasové vytáčení a ovládání (pokud spojený telefon podporuje), přenos GPS povelů
i-Tec Supertooth Crystal lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zaoblená konstrukce nabízí čtyři velká tlačítka, která kladou docela silný odpor. Po jejich stisku se krátce rozsvítí slabým bílým světlem. Ve dne podsvětlení není potřeba, v noci je síla přiměřená a neoslňuje. Tlačítka dle piktogramů umí řídit hlasitost hovorů, zapnutí zařízení nebo ukončení hovorů. To poslední umí také hlavní multifunkční tlačítko, které ve pohotovostním režimu decentně modře poblikává. Naštěstí to není nijak výrazné, takové blikání na dlouhé noční cestě by mohlo přivést řidiče k šílenství.

Tímto tlačítkem hovory přijmete, ukončíte, podržením se vytáčí posledně volaný kontakt, dá se použít hlasové vytáčení, pokud máte v mobilu uloženo. Modrá dioda umí svítit i červeně ve vybitém stavu baterie, zeleně ukáže plný stav. O přenos hlasu se stará mikrofon v drobné škvírce, funkci plní odhodlaně. Stejně tak monofonní reproduktor, který je velmi hlasitý a zřetelný.

Handsfree dobijete přes microUSB slot kteroukoliv nabíječkou, výrobce v balení nezapomněl uložit drobný USB adaptér do autozapalovače a microUSB kabel. Jelikož je microUSB slot na zadní straně handsfree, musíte jej při nabíjení sejmout ze stínítka. S dobíjením to není tak horké, najednou zvládne až 20 hod hovoru nebo více jak měsíc v pohotovosti. Navíc v autě se tolik hovorů nevyřizuje.

Při hovorech autohandsfree funguje, jak má, dokonce podporuje dva spárované mobily najednou. Určitě potěší, že přenáší i hlas při autonavigaci, produkt bezvadně pracoval s LG Optimus 4X HD s Androidem. Bez potíží funguje automatické párování. SuperTooth Crystal představuje i díky příznivé ceně zajímavé a hlavně funkční příslušenství. Na sklopené cloně rovněž není na očích nenechavcům.

Reklama