SuperTooth HD: pořádně hlučný spolujezdec (recenze)

Reklama

Autohandsfree dokáže řidiči poskytnout pohodlí při řízení a telefonování. U tohoto přístroje navíc neřešíte instalaci, stačí jej připnout ke sluneční cloně. SuperTooth HD zvládá více mobilů najednou, vyniká citlivými mikrofony a hodně hlasitým reproduktorem.

SuperTooth HD je autohandsfree na sluneční clonu, které s mobily komunikuje přes bluetooth 3.0 (je zpětně kompatibilní s bluetooth 2.1). Nevelká zaoblená krabička s rozměry 125 × 59 × 22 mm váží jen 112 g a tak ji bez potíží unesou silné magnety. Po designové stránce se zařízení povedlo, decentní tmavé matné plasty doplňují kovové součásti, SuperTooth velikostí připomíná telefon. Zařízení neobtěžuje velkým počtem tlačítek, a tak je na čelní straně po ruce dvojice tlačítek pro zapnutí a ukončení hovorů. Všemu vévodí otočný ovladač hlasitosti s vícefunkčním středem. Tři uvedené prvky decentně podsvicuje oranžové světlo, ve tmě rozhodně neruší. Dvojice diod u ovladače si rozdělila funkce dle jejich popisků – indikátor bluetooth spojení a ukazatel nabití baterie.

SuperTooth HD-W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Hlavní roli u handsfree hrají mikrofon a hlasitý reproduktor. SuperTooth HD má pro hovory mikrofony rovnou dva na protilehlých koncích a tak se mu daří filtrovat hluky okolí a motoru auta. Pod kovovou mřížkou se v efektním zakončení handsfree ukrývá dvojitý reproduktor s výkonem 5,4 W. Vnitřní Li-Ion akumulátor se dobíjí přes microUSB konektor na boku.

Instalace SuperTooth HD na sluneční clonu zvládne malé dítě. Jednoduše nasunout ocelový černý klip a poté uchytit zařízení. Jde to oběma směry, takže záleží na vašich preferencích, jestli chce mít ovladač blíže nebo naopak reproduktor. Klip na cloně může zůstávat, z jedné vnitřní strany je polstrovaný a určitě cloně nijak neuškodí.

SuperTooth HD po zapnutí uvítá hlasovou nabídkou výběru jazyků, kterou stačí potvrdit tlačítkem. Český ženský hlas se pak stane vaším průvodcem, který informuje o stavech párování, změně hlasitosti, vypnutí handsfree atd. Handsfree podporuje spárování s 8 telefony, kdy pouze 2 mohou být v jednu chvíli připojeny. Funguje to bezvadně, SuperTooth se připojuje automaticky, jakmile se jeden z mobilů ztratí z dosahu, najde si naposledy spárované. Po nasednutí do auta si tak po zapnutí handsfree vyslechnete třeba „připojeny dva telefony“.

Do handsfree se přehrává i hudba z přehrávače, příchozí hovory se zvoněním ohlašují také. Měly by se přehrávat i pokyny z GPS navigace mobilu, v případě Nokií s Belle to nefungovalo. Příjem hovoru funguje stiskem středového tlačítka, ukončuje se speciálním tlačítkem se sluchátkem. Tady bych funkci volání raději přiřadil rovněž „sluchátku“. K příjmu funguje vyslovení „OK“, jiné hlasové povely handsfree neumí. Středová klávesa poslouží jednosekundovým stiskem k zapnutí hlasového vytáčení, 3 sekundy vytočí posledně volané číslo. V naprosté tmě by možná mohlo vadit poblikávání modré diody bluetooth, ale nejde o nic tragického. SuperTooth HD se po několika minutách nečinnosti bez spojení s nějakým mobilem vypíná, což potvrdí česká hláška.

SuperTooth HD se na cloně udrží, i když ji vykloníte proti slunci. Hodně pochválit musím hlasitost reproduktoru. Určitě oceníte český doprovodný hlas, líbí se mi konstrukční provedení. U nějaké vylepšené verze bych možná vyžadoval více hlasových příkazů, handsfree by mohlo prozradit jméno volajícího apod. Ale to bychom se as dostali na jinou cenu. Pokud uvažujete o handsfree, které zvládne dva mobily najednou a telefonuje bez obtíží, je tohle nepochybně favorit.

Technické parametry:

  • Rozměry: 125 × 59 × 22 mm, 111 g
  • Přenos: bluetooth 3.0, A2DP, handsfree, headset
  • Vzdálenost: až 10 m
  • Pohotovostní režim: až 1 000 hod
  • Doba hovoru: až 20 hod
  • Funkce: multipoint – spojení najednou se 2 telefony, pamatuje 8; dvojitý reproduktor 5,4 W, DSP k potlačení hluku, dva mikrofony
  • Obsah balení: microUSB kabel, USB autonabíječka, magnetický klip, návod

Reklama