SuperTooth Melody: Tak kdo je tady muzikant? [test sluchátek]

Reklama

Je čas se odříznout od kabelů, tahle bluetooth sluchátka totiž hrát umějí. Vypadají skvěle, dají se snadno přenášet a na jedno nabití zahrají 8 hodin v kuse.

SuperTooth Melody jsou elegantní uzavřená sluchátka, která lze prostřednictvím bluetooth připojit k různým zdrojům hudby. Já jsem testoval ve spojení s notebookem, Sony Xperií J s Androidem a Nokií Lumií 800 s Windows Phone. U všech fungovala sluchátka bez problémů.

SuperTooth Melody patří mezi lehká sluchátka, nějakých 100 g je určitě skvělá hodnota. Pochválím také provedení konstrukce. Příjemně je polstrovaný hlavový most, dobře vypadají i z boku díky hladkým plastům. Posuvná konstrukce pro nastavení na větší hlavy drží pevně, rozhodně se náhodně neposouvá.

Dvojice náušníků je vyklápěcí tak, abyste mohli sluchátka snadno zabalit a přenášet. Pro cestování výrobce přibalil tmavý sáček, do něj určitě vložíte i dobíjecí USB kabel. Sluchátka nepodporují obvyklý microUSB konektor, nýbrž velmi tenký konektor.

Náušníky skrývají o průměru asi 30 mm, na výšku pak polstrované části mají asi 60 mm, na šířku 50 mm. Sluchátka po nasazení sedí opravdu skvěle. Přestože využívám maximální rozsah posunutí náušníků, o sluchátkách skoro nevím. Celé ucho se do náušníku nevejde, to už by sluchátka nehezky narostla. Na uších je cítit nepatrný tlak, jak dobře přiléhají, navíc se příslušně natočí.

Levý náušník obsahuje konektor nabíječky a diodu, která červeně ukazuje nabíjení, zeleně pak dobití. Integrovaná baterie zvládne asi 7,5 hodiny poslechu, v praxi není problém tuto hodnotu překročit (při pokojové teplotě, rozumné hlasitosti).

Na pravé straně odhalíte dvojici tlačítek hlasitosti, dosažení krajních hodnot oznamují pípáním. Také tu máme mikrofon (doporučuji při hovoru mluvit nahlas a zřetelně), a čtyři tlačítka pro hovory a přehrávač. Po troše cviku si zapamatujete jejich polohu a nebudete mít problém. Líbí se mi umístění hlasitosti, vychází to přesně na pravý palec. Vzdálenost bluetooth přenosu mohu potvrdit přes zeď i 8 metrů, nic nepoznáte. Sluchátka hrají na můj vkus velmi dobře a nahlas, ovládání přehrávače funguje skoro okamžitě, včetně spojení s počítačem. Zvukový projev obsahuje od každého něco, nechybí basy, čitelné středy a přiměřené výšky. Nepatrný šum mezi skladbami padá za vinu bluetooth spojení.

Sluchátka SuperTooth Melody umí hrát a neudělají ostudu ve spojení s mobilem i s počítačem. Absence kabelu je návyková, oceníte pohodlné ovládání přes tlačítka na uchu i zvládnutí hovorů bez nutnosti sundávání sluchátek z hlavy.

SuperTooth Melody – specifikace

  • Rozměry: 137 x 160 x 59 mm, 102 g
  • Připojení: Bluetooth 2.1
  • Podporované profily: A2DP, AVRCP, Headset, Handsfree
  • Výbava: mikrofon pro hovory
  • Baterie: Li-Pol, doba poslechu hudby až 7,5 hodiny, pohotovostní režim až 90 hodin, doba nabíjení 45 minut
  • Zapůjčil: Recall
I-Tec Supertooth Melody lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama