Sygic umí varovat před jízdou v protisměru

Reklama

Na dálnici potkat auto v protisměru nechce nikdo, teď vás před takovými extérmy umí varovat navigace Sygic. A současně varuje, že v protisměru jedete i vy.

Autonavigace Sygic je zase o něco chytřejší. Pro trhy v USA, Kanadě a EU připravil cloudovou službu společnosti Bosch, která varuje před jízdou v protisměru. Podle vyhodnocení anonymizovaných dat o poloze aut dokáže varovat kolemjedoucí řidiče už do 10 sekund od špatného najetí. Funkce pracuje online, je zdarma pro všechny uživatele Sygic a dá se i vypnout.

Za posledních dvanáct měsíců tento systém zmapoval přes 3,3 miliardy směrů jízdy v EU a odhalil přes 300 případů jízdy v protisměru, přičemž okamžitě varoval řidiče. „Digitální přenos informací funguje v reálném čase a je nejrychlejší na trhu. Proto tuto funkci považujeme za nadmíru užitečný doplněk k dopravnímu zpravodajství v rádiu. Zvláště se pak hodí cestovatelům, kteří se pohybují po pro ně neznámých silnicích nebo místním řidičům na nově otevřených komunikacích,“ říká Lukas Dermek ze společnosti Sygic.

 

Reklama