T-Mobile a silvestrovská přání: budoucnost patří MMS

Reklama

K silvestrovským a novoročním přáním používají zákazníci T-Mobilu především hovory. Jejich počet ale oproti předchozímu roku poklesl, stejně jako se snížil počet odeslaných textových zpráv. Jediné, co poslední den v roce používáme více než loni, jsou multimediální zprávy.

Počet hovorů za celý poslední den roku 2011 dosáhl v síti T-Mobile 21 milionů (pokles oproti loňsku o 5,5 %). Během prvních patnácti minut nového roku spojil operátor přes milion blahopřejných hovorů, za celou první hodinu po půlnoci pak více než 2,8 milionu.

Na Silvestra odbavilo SMS centrum T-Mobilu přes 15 milionů textových zpráv, z toho 12,6 milionu (pokles o 1,5 % oproti loňsku) jich odešlo přímo z mobilů, zbytek z různých webových aplikací. V nejdůležitější době mezi 23.45 a 00.45 prolétlo sítí T-Mobile téměř dva miliony zpráv.

Zatímco hovory a textové zprávy jsou na mírném ústupu, ty multimediální zažívají zlaté časy. Silvestrovských MMS poslali zákazníci více než 200 tisíc, z toho 124 tisíc ze svých mobilů (oproti loňsku je to o 33 % vice!). Nejvytíženější byla poslední čtvrthodina před půlnočními ohňostroji.

Reklama