T-Mobile atakuje šestimilionovou hranici [finanční výsledky]

Reklama

Největší český operátor, T-Mobile, ještě stále nepřekročil magickou hranici šesti milionů zákazníků Chybí mu ale skutečně už jen malý sedmdesátitisícový krůček.

K 31. březnu 2015 se počet mobilních zákazníků T-Mobile velmi těsně přiblížil 6 milionům. Na konci března měl operátor 5,993 milionu zákazníků, ve stejný den v roce 2014 to bylo jen 5,912 milionu zákazníků. Více než 3,5 milionu zákazníků (59 % z celkového počtu) používalo některý z tarifních programů, zatímco téměř 2,5 milionu uživatelů volilo přeplacenou kartu.

V prvních třech měsících tohoto roku zákazníci T-Mobile provolali v mobilní síti v průměru 154 minut měsíčně, což je o 4,8 % více ve srovnání s loňským rokem. Spotřeba služeb rostla ve všech oblastech: vzrostl počet provolaných minut i textových zpráv, ovšem nejvíce – o 37,5 % – vzrostl objem přenesených dat, ten dosáhl téměř 3 209 terabytů.

Celkové tržby z mobilních a fixních služeb vzrostly na 6,6 miliardy Kč, přičemž tržby z mobilních služeb dosáhly 4,4 miliardy. Průměrné ARPU meziročně kleslo o 7,2 % na 245 Kč. Stálá rostoucí míra využívání datových služeb se odrazila v podílu nehlasových služeb na ARPU: tento ukazatel poskočil o 4 procentní body na rekordních 41 %.

Reklama