T-Mobile Autopark: firemní vozy pod kontrolou

Reklama

T-Mobile po spojení s T-Systems postupně uvádí nové služby pro firemní zákazníky. Řada z nich spadá mimo obor našeho webu, T-Mobile Autopark je ale zajímavý i z mobilního hlediska. Přes GPS totiž v reálném čase hlídá pohyb služebních vozidel.

Princip služby T-Mobile Autopark je založen na kombinaci navigace GPS a mobilní sítě. Do všech vozidel necháte napevno instalovat zařízení, které dokáže přijímat navigační signál GPS a prostřednictvím vestavěné SIM karty přenáší informace o poloze do serverů T-Mobilu. V případě, že vyjedete mimo signál nebo třeba do ciziny, zařízení ukládá všechny informace do vnitřní paměti (kapacita 20 tisíc kilometrů) a přenese je jednorázově, až se zase vrátíte do pokrytých míst.

Když už máte data o firemním vozovém parku v počítači, můžete s nimi provádět psí kusy. Nejjednodušším z těchto kusů je samozřejmě generování klasických knih jízd. Zvláště ve spojení s dalšími doplňky, například systémem pro přihlašování různých řidičů nebo přepínačem mezi služební a soukromou cestou, umožní vést takřka dokonalou evidenci.

Kromě knihy jízd je samozřejmě možné sledovat využívání optimálních cest, dodržování nasmlouvaných časů schůzek nebo využívání zákonných bezpečnostních přestávek. T-Mobile v tiskové zprávě uvádí, že nasazením systému T-Mobile Autopark ušetří firmy až 30 % nákladů na provoz vozidel.

Reklama