T-Mobile bude vybírat Rozjezd roku mezi 443 projekty

Reklama

Do letošního (sedmého) ročníků soutěže T-Mobile Rozjezdy se přihlásilo o 40 lidí více než loni. Nejvíce jich je z Prahy, následují Středočeský a Jihomoravský kraj. Všichni se mohou zúčastnit bezplatných seminářů.

Soutěž Rozjezdy (dříve Rozjezdy roku) je dlouholetou snahou T-Mobilu podporovat drobné podnikání. Do projektu se mohou přihlásit noví podnikatelé, kteří buď ještě nepodnikají vůbec, nebo teprve krátkou dobu. T-Mobile pak ve spolupráci s partnery uspořádá řadu zajímavých seminářů o podnikání, v každém kraji vybere nejlepší projekty, a vše pak vyvrcholí velkým celostátním finále.

Všichni zúčastnění podnikatelé, ale kdokoliv další z veřejnosti, se mohou zúčastnit některého z krajských seminářů, které proběhnou od 11. dubna do 12. května. Kromě přednášek z oblasti financí, IT nebo marketingu, na nich odborné poroty vyberou krajské vítěze. Ti pak postoupí do celostátního finále. V něm vybere jednoho vítěze porota a druhého veřejnost, slavnostní vyhlášení potom proběhne 15. června v Praze.

Regionální výherce může získat podporu za více než 100 000 korun, celostátní vítěz vyhrává Cenu poroty – finanční odměnu, balíček služeb a poradenství pro rozjezd podnikání spolu s regionálním vítězstvím tak dohromady dosahují zhruba 600 000 korun. Na vítěze veřejnosti, o němž rozhodne on-line hlasování, čeká také výrazná pomoc do začátku podnikání.

Více než polovina (konkrétně 233) přihlášených podnikatelů spadá do věkové kategorie 25 – 34 let. Hlásí se ale také nejmladší generace – konkrétně v rozmezí 18-24 let bylo podáno 77 přihlášek. Projektem již za šest let prošlo 2 500 přihlášených projektů, z nichž vzešlo 342 vítězů. Ti získali podporu v celkové hodnotě téměř 33 milionů korun.

Reklama