T-Mobile: Češi letos v cizině 10x více datují a 3x více volají

Reklama

T-Mobile si udělal statistiky za letošní prázdninový provoz a srovnal výsledky s loňskými hodnotami. S překvapením zjistil, že Češi zrušení roamingových příplatků přivítali výrazným zvýšením zahraničního provozu.

V půlce června padly roamingové poplatky v rámci zemí Evropské unie. T-Mobile se podíval na statistiky provozu ve své síti v zemích Evropské unie  zjistil, že Češi změnili své chování výrazně více než zákazníci z jiných zemí.

Čeští zákazníci T-Mobilu volali letos v cizině skoro 3x více než loni, datovali pak skoro desetkrát více. Oproti tomu cizinci ze zemí EU, kteří se pohybovali v síti T-Mobile, zvýšili množství hovorů jen o 75 % a datování u nich vzrostlo jen asi pětinásobně.

Cizinci se mírnili

Návštěvníci ze západní Evropy většinou zvýšili čerpání svých mobilních služeb mírněji než obyvatelé zemí bývalého Východního bloku. Z návštěvníků Česka se nejvíce rozdatovali hosté z Rumunska, Itálie, Nizozemska, Slovenska a Polska. U hlasových služeb jsou na prvních místech jednoznačně Rumunsko a Bulharsko.

Češi, stejně jako v minulých letech, využívali v létě roamingové mobilní služby nejčastěji na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Na dalších místech pomyslného žebříčku TOP 10 spotřeby mobilních služeb v roamingu se umístilo Chorvatsko, Polsko, Itálie, Francie, Řecko, Maďarsko a Španělsko.

Reklama