T-Mobile dostal ocenění nejlepšího českého operátora

Reklama

V pravidelném testu P3 Communication získal T-Mobile ocenění Best-In-Test. Jak v hlasovém, tak datovém provozu porazil oba síťové konkurenty.

Poslední měření proběhlo v říjnu 2018 a zahrnovalo měření ve 12 velkých městech, 23 měst a na spojovacích komunikacích. Detailní test zahrnuje měření a hodnocení řady parametrů jako rychlost uploadu a downloadu, čas potřebný pro natažení internetových stránek, čas potřebný pro natažení a streamování YouTube videí.

T-Mobile dosáhl celkově 932 bodů z 1 000, což je nejvíc ze všech tří tuzemských síťových operátorů. Operátor zvítězil v kategorii hlas a data ve všech geografických kategoriích (velkoměsta, města, silnice). V hlasových službách T-Mobile získal 323 bodů z 340 (konkurenční operátoři 296, respektive 285 bodů). Výsledky TMCZ jsou charakterizovány největší spolehlivostí hovoru, nejkratší dobou na spojení hovoru a nejvyšší kvalitou hovoru.

V oblasti datových služeb T-Mobile dosáhl 484 bodů z 510 (konkurenti získali 481 a 476 bodů). Operátor zvítězil ve všech měřených kategoriích – browsing, download a upload souboru, YouTube – ve velkých městech a na silnicích. Podle zjištění P3 se datové služby všech tří hlavních českých operátorů vyznačují vynikající spolehlivostí datových služeb. T-Mobile vede v parametru průměrné propustnosti při stahování souboru na silnicích a vykazuje nejvyšší propustnost uploadu.

Reklama