T-Mobile GPS Locator T300: přestanete se bát o děti? [recenze]

Reklama

Začátek školního roku a už vám děti toulají cestou ze školy? Máte o ně strach? Chcete si také pohlídat seniory, zaměstnance, nemovitosti, auta? Spoustu dalších možností sledování a určování polohy nabízí nenápadné zařízení T-Mobile GPS Locator. Dokonce se z něj dá telefonovat a posílat SMS.

T-Mobile GPS Locator je název služby určené ke kontrole polohy sledovaných osob, dětí, domácích zvířat, ale také automobilů a podobných objektů. Pro využití služby je nezbytné zařízení GPS Locator T300. Nevelké zařízení si můžete koupit za 1 999 Kč, nebo také za 1 Kč dle minimálního měsíčního plnění na nějaké smlouvě s T-Mobilem. Jelikož je GPS Locator rozměrově nenáročný (65 × 45 × 15 mm), velikostí atakuje krabičku od sirek, dá se někam nenápadně umístit a hlavně pohodlně přenášet, váží jen 53 g. To platí hlavně při použití sledování dětí, seniorů apod.

Na kolik to vyjde?

 • Počáteční investice: 1 999 Kč
 • Měsíční tarif: 120 Kč
 • Provoz: 0 Kč, pouze odchozí hovory 7,20 Kč
 • Odkaz do e-shopu T-Mobile

Součástí balení zařízení je bohaté příslušenství, a tak tu máme odolné průhledné pouzdro s klipsem na opasek, dobíjecí microUSB kabel, síťová nabíječka, přídavná baterie, šňůrka na krk a stolní nabíječka baterií. GPS Locator určuje polohu prostřednictvím GPS a mobilní sítě T-Mobile. Pro největší přesnost je tedy nutné „vidět“ na oblohu a zároveň být v dosahu GSM sítě operátora. Je zřejmé, že do GPS lokátoru je potřeba vložit SIM s kreditem nebo platit paušál.

Pokud chcete lokátor využívat často, určitě zvolte tarif M2M Premium s datovým balíčkem 50 MB za 120 Kč měsíčně. Toto množství dat by mělo postačit na měsíc, mimořádné volání do všech sítí bude stát 7,20 Kč/min. Díky tomuto paušálu získáte přístup do mapové aplikace, kde se ukládá poloha zařízení, nebudou nic stát odchozí SMS s polohou, upozornění na překročení rychlosti, slabou baterii přes SMS. Doplácí se jen za odchozí hovory a veškeré použití v roamingu.

GPS Locator T300 – klíčové vlastnosti:

 • Malé rozměry 65 × 45 × 15 mm, 53 g
 • Výdrž až 60 hod
 • 3 programovatelná tlačítka + SOS tlačítko
 • Mikrofon a reproduktor pro hovory
 • Bohaté příslušenství
 • Podsvětlená tlačítka, trojice informačních diod
 • Po přihlášení do mapové aplikace sledování na mapě
 • Lokalizuje polohu na mapě/v SMS
 • Ukládá pohyb na mapě každé 4 minuty
 • Eviduje překročení rychlosti

GPS Locator T300 se obalil do hladkého černého plastu, jeho povrch oživují barevná tlačítka. Jejich předvolená čísla nastavíte na webovém rozhraní služby Locator. Zelené a červené sluchátko slouží hovorům. Překvapivá funkce spolupracuje s reproduktorem pod mřížkou a mikrofonem v protilehlém rohu. Z GPS Lokatoru se dá volat na tři čísla podržením tlačítek, to čtvrté se ukládá pod kulaté výrazné tlačítko SOS na horní zkosené straně. Vedle tlačítek jsou tři informační diody, levá indikuje nabíjení, prostřední zeleně potvrzuje příjem GPS a vpravo poblikává modře signál GSM.

Lokátor se dobíjí microUSB kabelem, konektor je na levé straně pod krytkou. Nevelkou 850mAh baterii najdete pod krytem na zadní straně. Pod ni se pak vešel slot SIM. V závislosti na využití udání polohy nebo volání uvítáte možnost výměny baterie za nabitou, takže druhá určitě přijde vhod. I když udávaná výdrž 60 hod je hodně dobrý údaj.

Sledování na mapě

Pokud na číslo GPS Locatoru zavoláte, automaticky hovor přijme a nenápadně se přepne do režimu odposlechu a vy tak uslyšíte vše z jeho okolí. Kvalita a citlivost příjmu i sluchátka je dost dobrá. K této funkci se dá autorizovat jediné telefonní číslo.

Další funkce se zpřístupní po přihlášení do webového rozhraní služby T-Mobile GPS Locator. Pokud si pořídíte více lokátorů, můžete je odsud spravovat najednou. Na mapě se ukazuje poslední známá poloha zařízení, mapa se dá zoomovat. Více podrobností zjistíte na kartě Historie, která archivuje až rok všech uložených pozic. Lokátor odesílá přes datové přenosy automaticky polohu každé 4 minuty a to se vám ukáže na mapě. Kromě času a souřadnic se ukáže směr pohybu a rychlost, na mapě se graficky ukazuje trasa. Pokud se na lokátoru využije tlačítko SOS, objeví se na mapě také. Při využití SOS tlačítka bude lokátor volat a rovněž pošle na zadaný kontakt také SMS s polohou a odkazem na mapu. Přesnost zobrazení polohy vyplývá z dostupného signálu GPS a GSM, to je jasné. V zástavbě a v budovách se tak poloha může lišit o desítky a stovky metrů, na otevřenějších prostranstvích to je s přesností na 10 m. Podívejte se na screenshot mapy.

Karta s nastavením umožní úpravu předvolených kontaktů na tlačítkách, rovněž si aktivujete informaci o vybité baterii (méně jak 25 %) i monitoring o překročení rychlosti 30 – 200 km/h. Hlídání rychlosti je náročné na baterii, po aktivaci klesá výdrž na 10 hod. Při měření rychlosti se poloha na mapě ukládá každých 10 sekund, SMS se pošle pouze při prvním překročení rychlosti. Poloha se dá určit také zasláním SMS na GPS lokátor ve tvaru NAJDI <telefonní číslo> na číslo 4603. Pak dorazí SMS s polohou a odkazem na mapu. Tento příkaz však lze využít jen z čísla T-Mobilu.

Služba T-Mobile GPS Locator míří k rodičům, kteří chtějí mít přehled nad dětmi či jinými příbuznými, využití najde ve firemním sektoru třeba pro namátkové sledování jízd automobily apod. Měsíční paušál není nijak vysoký, jen je potřeba počítat se startovní investicí 1 999 Kč za lokátor.

Reklama