T-Mobile hlásí: Praha už je LTE město

Reklama

T-Mobile dokončil budování LTE vysílačů na území hlavního města Prahy. Nyní už jen bude optimalizovat síť podle toho, jak se bude vyvíjet rozložení uživatelů a jejich datové nároky. Nyní je na řadě zbytek republiky.

V září spustil T-Mobile své LTE vysílače v posledních dvou městských částech Prahy, kde signál nejrychlejšího mobilního internetu chyběl – Zbraslavi a Lysolajích. Tím bylo pokrytí Prahy definitivně dokončeno, nyní již je celé hlavní město pokryto LTE signálem.

Na třech místech (v Černém Mostě, v Horních Počernicích a v Roztylech) je síť dokonce zrychlena prostřednictvím technologii LTE-A. Ta je založena na spojení dvou pásem a nabízí teoretické maximální rychlosti 225 Mb/s pro stahování a 50 Mb/s pro odesílání. Další místa s LTE-A pokrytím budou přibývat již v průběhu října.

I když Prahu a Brno si pokrývá každý operátor sám, zatímco na zbytku republiky spolupracuje T-Mobile s O2, žádný z operátorů mimopražské oblasti nezanedbává. Ke konci září 2014 přibyly na mapě pokrytí sítí LTE T-Mobile desítky nových míst ve venkovských oblastech.

Rychlý internet 3G + LTE operátora aktuálně pokrývá přibližně 88 % populace ČR, do konce roku se chce T-Mobile dostat na 93 % populace. Mimochodem, všimli jste si, jak operátoři začali nenápadně spojovat do jednoho procentního hlášení síť LTE a 3G, aby nemusel přiznat, že LTE pokrytí je zatím mizivé?

Reklama