T-Mobile hlásí prázdninový provoz, vládla voda a hudba

Reklama

T-Mobile přináší zajímvou statistiku z letních měsíců, která se týká využití hovorů a dat. Největší fofr měl operátor na velkých hudebních akcích a také v oblasti Jižních Čech.

Operátor čísly potvrzuje, že oblíbenou destinací na trávení léta byly oblasti kolem vody a také hory. Navýšení provozu registroval Český Krumlov, ale také Máchovo jezero, Vranovská přehrada, Slapy, Orlík a Lipno. Hlasové hovory se zdvojnásobily, u Vranova ztrojnásobily. Z horských oblastí vedla Šumava a Krkonoše, turisté hodně datovali v Jindřichově Hradci, provoz stoupnul o 104 % v porovnání s předchozími měsíci. Velkou pozornost strhávají velké festivaly s kumulací množství lidí. MFF ve Varech vede, za 9 dní se spojilo skoro 400 000 hovorů a přeneslo 715 GB dat. Colours of Ostrava šlape na paty s 370 000 hovory za 4 dny s přenosem 271 GB dat. Motoristický závod Grand Prix v Brně přinesl 130 000 hovorů, SIM návštěvníků pocházely ze 61 zemí a přeneslo se 153 GB dat.

Kompletní grafika:

t_mobile_infografika_v2

Ohledně roamingu operátor hovoří jasně o oblíbené destinaci Německa, následuje Slovensko, Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další. Pro zajímavost, nejvíce MMS 15 501 ks se poslalo z Chorvatska.

Reklama