T-Mobile letos posedmé vyhlásí Rozjezdy roku

Reklama

T-Mobile již sedmým rokem vyhlašuje soutěž Rozjezdy roku určenou pro začínající malé podnikatele. Soutěž sestává z krajských kol a celostátního finále, doplňuje ji řada seminářů otevřených širší veřejnosti.

T-Mobile se dlouhodobě snaží podporovat drobné podnikání v Česku. A že je toho potřeba dokládají poslední statistické údaj. V Česku je pouze asi milion drobných podnikatelů, firmy do 50 zaměstnanců vytvářejí pouze 34 % přidané hodnoty české ekonomiky, což je pátý nejhorší výsledek v EU. Počet těch nejmenších firem (do 4 zaměstnanců) navíc klesá.

Přihlášky do T-Mobile Rozjezdů lze podávat do 19. března a všechny informace jsou k dispozici na www.rozjezdy.cz. Následně proběhne celkem devět regionálních kol a již zmíněné bezplatné semináře pro podnikatele i veřejnost. Vítěz celostátního kola získá služby podporující podnikání v celkové hodnotě asi 600 tisíc korun.

Za uplynulých šest let prošlo programem několik tisíc začínajících podnikatelů z nejrůznějších oborů. Mezi zhruba 350 celostátními i regionálními vítězi jsou úspěšní majitelé a majitelky cukráren, kaváren, školek a fotoateliérů, pekaři, výrobci kosmetiky, oděvů, obuvi a doplňků nebo vývojáři aplikací a softwaru.

Letošní novinkou bude spolupráce s datovými žurnalisty ze skupiny Samizdat. Ti budou přinášet zajímavé pohledy na ekonomický vývoj v jednotlivých oblastech Česka (často až na úroveň obcí), a to včetně příležitostí, které jsou v daných oblastech k dispozici.

Prozatím vypočetli, že v Česku připadá průměrně 7,33 obyvatel na jeden aktivní ekonomický subjekt. Z regionů je na tom nejlépe Praha, která se dostala na poměr 4,03, dalších pět regionů (Jihomoravský, Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký) se pohybuje mezi hodnotami 7 a 8. Na opačném konci spektra je kraj Ústecký s nejméně příhodným poměrem 10,11 obyvatel na jeden ekonomický subjekt, následován těsně krajem Moravskoslezským (9,66) a Olomouckým (9,04). Zbylé kraje jsou někde mezi osmičkou a devítkou.

Reklama