T-Mobile má nové datové tarify. Stačí vám 10GB FUP?

Reklama

T-Mobile od konce ledna inovuje svou nabídku datových tarifů. Nově sjednocuje jejich názvy, přidává tarify s FUP 1 GB a 10 GB a zavádí slevu pro zákazníky, kteří mají kromě datového také některý z hlasových tarifů. Podívejte se na kompletní přehled cen a vlastností.

Zapomeňte na tarify Internet na cesty nebo Internet v mobilu, nově se veškerý internet od T-Mobilu jmenuje Mobilní internet. V nabídce je po přidání dvou novinek celkem šest tarifů, které se liší jen cenou a výší datového limitu FUP. Záleží přitom jen na vás, v jakém zařízení konkrétní tarif použijete. S výjimkou dvou nejnižších totiž ke každému dostanete zvláštní SIM kartu, kterou můžete vložit do mobilu, tabletu nebo třeba notebooku.

Po vyčerpání přiděleného limitu FUP se vám rychlost sníží na 64/32 kb/s (oproti předchozím zvyklostem se jedná o zajímavé navýšení), případně si můžete dokoupit další balíček dat. O přesném postupu vás bude včas informovat textová zpráva. Podívejme se tedy na kompletní přehled datových tarifů. V době, kdy je vyčerpání FUP ještě daleko, můžete u všech tarifů využívat nejrychlejší dostupnou síť HSPA+ 42, tedy rychlost 42 Mb/s.

Název tarifu Cena FUP Další data
Mobilní internet 150 MB 149 Kč 150 MB 99 Kč/100 MB
Mobilní internet 400 MB 249 Kč 400 MB 99 Kč/300 MB
Mobilní internet 1 GB 349 Kč 1 GB 99 Kč/300 MB
Mobilní internet 3 GB 449 Kč 3 GB 99 Kč/1 GB
Mobilní internet 10 GB 649 Kč 10 GB 199 Kč/3 GB
Mobilní internet 30 GB 849 Kč 30 GB 199 Kč/3 GB

Pokud si objednáte některý z vyšších datových tarifů (FUP 1 GB, 3 GB, 10 GB nebo 30 GB) na dobu určitou a máte k tomu na dobu určitou také hlasový tarif, sleví vám operátor 150 Kč z měsíčního paušálu po celou dobu trvání smlouvy. To znamená, že budete platit 199 Kč, 299 Kč, 499 Kč nebo 699 Kč. Možná se ale odmítáte upsat operátorovi na dobu určitou. Slevu ale můžete získat i u smluv bez závazku, v tomto případě dokonce padesátiprocentní, ovšem jen první dva měsíce trvání smlouvy.

Komentář Mobinfo.cz

Chválím T-Mobile za sjednocení názvu, nikdy jsem moc nepochopil, proč část tarifů vyhrazuje jen pro používání v tabletech a část jen pro používání v mobilech, když princip fungování je naprosto stejný a liší se vlastně jen objemem dat, který můžete beztrestně stáhnout. Nyní je tato nelogičnost, odstraněna, sláva.

Dva nové tarify s FUP 1 GB a 10 GB pravděpodobně uspokojí určitou skupinu zákazníků. Zejména nižší tarif z uvedené dvojice se bude líbit lidem, pro které jsou FUP v řádu stovek megabajtů nedostačující, naopak do „řádově gigabajtů“ už by nešli, protože tolik jejich tablet přeci jen měsíčně nestáhne. Celkově jsou tedy inovace datových tarifů pozitivní.

Reklama