T-Mobile má nové tarify i pro podnikatele

Reklama

T-Mobile inovoval také svou nabídku podnikatelských tarifů. Podívejte se, jestli by se vám náhodou nevyplatilo zakoupit živnosťák a napsat svou SIM kartu „na firmu“.

Tarifů je šest a podobně jako tarify pro koncové zákazníky jsou označeny písmeny, která znáte z prodejen s oděvy. Nejmenší tarif XS tak obsahuje jen 100 minut na volání a 100 SMS, k tomu pak logicky 100 MB dat. Vyšší tarif S už má volání neomezené, dat má ale jen 700 MB. Další tarify M, L, XL a XXL pak přidávají více a více dat.

Rozdílem oproti tarifům pro koncáky jsou ještě firemní cloudové služby. S výjimkou nejnižšího tarifu XS obsahují všechny nové tarify antivirový systém. Od tarifu M výše získáte v ceně i pronájem kancelářského balíku Microsoft Office po celou dobu trvání tarifu. Od tarifu S pak všechny nabízejí určitý prostor pro zálohování dat – od 20 GB u tarifů S, M a L, přes 40 GB u tarifu XL, až po 100 GB u tarifu XXL).

Tarif XS S M L XL XXL
Cena bez DPH 299 499 699 899 1299 1999
Cena s DPH 362 604 846 1088 1572 2419
Volání 100 neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Zprávy 100 neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Data 100 MB 700 MB 5 GB 10 GB 20 GB 70 GB
Antivir ano ano ano ano ano
Office 365 Essential Business Premium Premium
Záloha dat 20 GB 20 GB 20 GB 40 GB 100 GB

Komentář Mobinfo.cz

Podobně jako u tarifů pro koncové spotřebitele, i tady platí, že T-Mobile zejména navýšil množství dat a přidal cloudové služby. To je sice to, po čem zákazníci volali, na sociálních sítích je ale patrné, že čekali toto navýšení muziky za podstatně méně peněz, k čemuž zatím nedošlo. T-Mobile udělal jeden krok správným směrem a nyní nezbývá než čekat, jak zareagují ostatní operátoři.

Cpát do všech tarifů data (a v případě firemních ještě cloud) může být kontraproduktivní. Každý si jistě dovedeme představit firmu, ve které tyto služby potřebuje ředitel a pár manažerů, zatímco většina zaměstnanců na nižších pozicích plně vystačí s telefonováním a zprávami. Pro ně má teď T-Mobile vlastně jen jeden tarif s nepříjemně vysokou cenou za hovory – 3,62 Kč/min (pokud zanedbáme zprávy, kterých se dnes pošle minimum, a data, které prostě určitá skupina lidí nepotřebuje, a vydělíme měsíční paušál počtem minut).

U firemních tarifů ale musíme zatím počítat s tím, že se jedná pouze o výchozí stav, ze kterého si firmy dokáží usmlouvat výraznou množstevní slevu. Objevily se sice jisté snahy této možnosti zamezit, dosud ale funguje.

Reklama