T-Mobile má nové tarify. Už zase

Reklama

Neomezené tarifu T-Mobile vydržely takřka přesně týden, pak je operátor inovoval, nutno říci, že k lepšímu. Opakujeme proto varování ministerstva Mobinfo – nevrhejte se do neuvážených dlouhodobých úvazků, počkejte, až se situace uklidní a nabídky stabilizují.

Původní nabídka T-Mobilu byla evidentně ušita horkou jehlou, o čemž svědčí také fakt, že ji operátor uvedl v sobotu. Nyní měli analytici a cenotvůrci týden na to, aby svůj neuvážený návrh důkladně promysleli. Od dnešního dne si tak můžete aktivovat zbrusu nové tarify, které sice z původně představených nějakým způsobem vycházejí, v řadě ohledů je ale vylepšují.

Začneme u nejvyššího, skutečně neomezeného tarifu S námi síť nesíť. Jeho cena 749 Kč zůstala zachována, nově se ale objevila varianta za 899 Kč bez povinnosti dvouletého úvazku. Samozřejmě můžete i nadále volat a psát zprávy do všech českých sítí, oproti původní verzi přibylo 0,5 GB dat, celkově je tedy k mání 1,5 GB.

Tarif S námi 590 Hit byl nahrazen novým tarifem S námi v síti+. Stojí 499 Kč s dvouletým úvazkem nebo 649 Kč bez úvazku, obsahuje neomezené volání v síti T-Mobile bez ohledu na denní dobu a 120 volných minut do ostatních sítí. Datový limit byl zvýšen na 200 MB.

Tarif S námi 390 Hit byl nahrazen tarifem S námi v síti za 249 Kč s úvazkem či 399 Kč bez úvazku. Umožňuje bezplatné volání do sítě T-Mobile bez ohledu na denní dobu, neobsahuje ale žádné volné minuty do ostatních sítí ani žádná data.

tarif úvazek paušál T-Mobile Jiné sítě Data
S námi v síti bez závazku 0 399 Kč zdarma 3,50 Kč/min, 1,50 Kč/SMS 0
S námi v síti 24 249 Kč zdarma 3,50 Kč/min, 1,50 Kč/SMS 0
S námi v síti+ bez závazku 0 649 Kč zdarma 120 minut, 3,50 Kč/min, 1,50 Kč/SMS 200 MB
S námi v síti+ 24 449 Kč zdarma 120 minut, 3,50 Kč/min, 1,50 Kč/SMS 200 MB
S námi síť nesíť bez závazku 0 899 Kč zdarma zdarma 1,5 GB
S námi síť nesíť 24 749 Kč zdarma zdarma 1,5 GB

Kromě těchto úprav ruší T-Mobile po vzoru O2 dotování telefonů. Všichni zákazníci si mohou pořídit mobil za plnou cenu (těšíme se na květnové ceníky), ovšem pokud se operátorovi uvážou na dva nebo tři roky, mají možnost nakupovat telefony na splátky. Počet splátek si přitom volí každý sám v rozmezí 1-23 splátek.

Komentář Mobinfo.cz

Druhý pokus T-Mobilu o neomezené tarify je pro zákazníka podstatně výhodnější. Je vidět, že se operátor inspiroval konkurenčními nabídkami a vyslyšel některé ze stesku zákazníků např. na sociálních sítí (kupříkladu neustálé stížnosti na nutnost uzavírat dvouletou smlouvu, to T-Mobile požadoval jako jediný).

Vše pak svědčí o tom, co opakovaně píši do všech článků – současné nabídky jsou sice podstatně výhodnější než to, co jsme tu měli kdykoliv předtím, ale rozhodně nejsou konečné. Pokud vás k tomu nic nenutí, vyčkejte ještě s uzavíráním smluv na několik let. Počkejte, až se operátoři vyřádí, vzájemně přebijí nižšími cenami a vyššími datovými objemy. Všechno pak ještě trochu zamíchají virtuálové, kteří se na český trh tlačí všemi možnými způsoby.

Reklama