T-Mobile má v Praze robota T-Dee

Reklama

T-Mobile nasadil do své pražské prodejný na náměstí I. P. Pavlova historicky prvního robota. Jedná se o klasický model Pepper, který ovšem díky péči T-Mobilu umí trochu česky.

Na celém světě funguje asi 20 tisíc robotů Pepper, kteří dokáží bavit zákazníky v maloobchodech, restauracích, prodejnách mobilních operátorů nebo hotelích. V Praze jeden funguje na letišti a druhý v hotelu Pyramida. Nejvíc robotů má síť japonských restaurací Amazushi, kde Pepper dokonce i přijímá objednávky.

Pepper měří necelých 130 cm a váží asi 30 kg. Jeho výraz je odvozen od japonských komiksů a celkově má svým projevem působit jako osmileté dítě. Podle psychologů je právě v této podobě nejvíc akceptovatelný pro všechny skupiny zákazníků. Tomu odpovídá i použitý český hlas.

Česká verze Peppera T-Dee byla vyrobena ve Francii firmou SoftBank Robotics a český software zajistily společnosti Adastra a ProBoston. T-Dee umí asi 250 českých frází, dokáže sám navázat konverzaci se zákazníky, pobavit je vtipem. Pomocí senzorů rozpozná pět výrazů obličeje a svou komunikaci přizpůsobí tomu, jestli je člověk veselý nebo smutný.

 

Reklama