T-Mobile má v soutěži Rozjezdy 406 přihlášek

Reklama

T-Mobile uzavřel přihlašování do podnikatelské soutěže Rozjezdy. Za letošek se může chlubit 406 přihláškami z mnoha krajů a mnoha oborů.

Jako každý rok pochází největší část nápadů z hlavního města, kde bude soutěžit 118 projektů, dále z jižní Moravy (57) a středních Čech (44). Mezi dalšími kraji pak překvapil Ústecký kraj, odkud letos pochází 25 přihlášek. Soutěžící, polovina z nich ve věku mezi 25 a 34 lety.

Třetina (29 %) projektů je z oblasti IT, jde zejména o software nebo aplikace IoT. Druhý nejčastější obor je vzdělávání a aktivity a produkty pro volný čas. Před porotu půjde celých 21 procent nápadů z oblasti udržitelného podnikání, například aquaponické farmy, ekologické květinářství či půjčovna hraček.

V soutěži si až 42 regionálních vítězů rozdělí odměny v hodnotě zhruba 3,5 milionu korun. Zahrnují finance na rozjezd, balíčky služeb a věcných cen potřebných pro podnikání. Z regionálních vítězů pak vzejdou čtyři celostátní vítězové, kteří obdrží cenu poroty, za nejlepší technologické řešení, veřejnosti a za odpovědné podnikání. Letos na absolutního vítěze čekají ceny v celkové hodnotě zhruba 1,2 milionu Kč. Novinkou jubilejního desátého ročníku je Cena za nejlepší technologické řešení, jeho účelnost, úroveň a kvalita technologického řešení.

Reklama