T-Mobile mění šéfa technologického oddělení

Reklama

Od půlky srpna má T-Mobile nového ředitele pro technologie a IT. Po Branimíru Maričovi ji přebírá Vladan Pekovič, který kromě toho šéfuje pobočce T-Mobilu v Rumunsku.

Vladan Pekovič pracuje ve skupině Deutsche Telekom už od roku 2009. Technologiím a IT šéfoval nejprve v Černé hoře, a to mezi lety 2014 a 2017, poté v Rumunsku mezi roky 2017-2020. Poté převzal rumunskou pobočku jako generální ředitel. Tuto funkci si ponechá, aby zajistil hladké dokončení probíhající transakce, konkrétně prodej divize pevných linek operátorovi Orange.

Jako výkonný ředitel divize IT a technologie bude pokračovat v úspěšné technologické transformaci a digitalizaci s důrazem na rozšiřování optických a 5G sítí. Tuto pozici bude vykonávat jak v českém T-Mobilu, tak slovenském Slovak Telekomu.

Jeho předchůdce Branimír Marič byl od roku 2012 zodpovědný za IT a technologie ve Slovak Telekomu, od roku 2016 pak i v T-Mobile Czech Republic. Během svého působení řídil úspěšnou modernizaci celého provozu včetně integrace systémů v obou zemích. Vedl strategický rozvoj sítí nové generace jako například optické sítě i spuštění 4G a 5G.

Reklama