T-Mobile nabídne volání přes Wi-Fi nejdřív firmám

Reklama

T-Mobile uvádí svou službu VoWiFi (Voice over Wi-Fi) do komerčního provozu, nejprve ovšem pro firemní zákazníky. Ceny za hovory a zprávy jsou stejné jako při volání v mobilní síti.

Wi-Fi volání podporuje telefon Samsung Galaxy S6 edge, operátor ve spolupráci s výrobci připravuje na podporu této technologie další telefony. Pro její využívání není zapotřebí instalace, stačí ji zapnout v menu telefonu (podmínkou je aktuální firmware a přístroj z distribuční sítě T-Mobile). K rezidentním klientům se Wi-Fi volání dostane z technických důvodů později – během prvního pololetí roku 2016.

Samotná služba je zdarma a hovory/zprávy se účtují standardně podle tarifu zákazníka. Uplatnění nalezne zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě, jako jsou například suterénní restaurace, bary či hudební kluby, ocelové výrobní haly nebo sklady.

Pokud je v místě Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Při odchodu z Wi-Fi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE jako VoLTE hovor, stejný princip se uplatňuje při přechodu z LTE do Wi-Fi. Tuto funkcionalitu dosud nasadilo jen několik operátorů na světě.

Reklama