T-Mobile nabízí firmám zabezpečení mobilů

Reklama

T-Mobile se snaží pomoci svým firemním zákazníkům s bojem proti řadě kyberbezpečnostních hrozeb. V rámci firemních tarifů proto nabízí službu Správa mobilních zařízení a OnNet Security.

O co se jedná? Služba OnNet Security automaticky zamezí uživatelům přístup na potenciálně nebezpečné webové stránky, které mohou být zdrojem škodlivého softwaru. Služba funguje jako moderní síťová cloudová služba s automaticky aktualizovanou databází hrozeb a nastavením bez nutnosti zásahu uživatele či správce.

Problém je, že zaměstnanci firem často používají vlastní mobilní zařízení, nad kterými chtějí mít samozřejmě vlastní moc, ale na druhou stranu jejich prostřednictvím vstupují do firemních sítí. Operátor proto přichází s kompromisem v podobě druhé zmíněné služby.

Pokud majitelé soukromých telefonů svolí, může jim firma pomocí Správy mobilních zařízení nastavit nejrůznější bezpečnostní vychytávky. Mezi ně patří třeba vynucení bezpečného hesla a uzamykání zařízení, pokud není používáno. Nebo řízení aplikací, které je možné používat – včetně například automatické instalace a aktualizace bezpečnostních a firemních aplikací. Nastavení pravidel pro připojování k veřejným Wi-Fi sítím, včetně možnosti omezit připojení k Wi-Fi pouze na podnikovou síť a použití mobilní sítě ve všech ostatních případech. Definice pravidel pro přenosy a kopírování dat – včetně automatického nahrávání potřebných firemních dokumentů do paměti zařízení.

Pro zachování soukromí je samozřejmostí oddělení pracovního a soukromého prostoru v mobilních zařízeních v režimu BYOD. Pokud je zaměstnanec ve firemní siti, nemohou soukromá data a aplikace v telefonu firmu nijak ohrozit, stejně jako firemní správci na tato data nevidí. Jakmile firemní síť opustí, pracuje telefon v plně soukromém režimu.

V případě ztráty nebo odcizení mobilu se hodí možnost dálkového zablokování a vymazání veškerého obsahu.

Výše uvedené služby jsou součástí takzvaných zabezpečených mobilních tarifů. Konkrétní tarify jsou ale, jak je ve firemní svéře zvykem, sestavovány pro jednotlivé firmy na míru.

Reklama