T-Mobile nabízí neomezené LTE na doma

Reklama

T-Mobile má nový tarif neomezeného LTE na pevné adrese, který se v případě přestěhování pouze zpomalí. Nově nepotřebuje profi instalaci a anténu na střeše.

Tarif se jmenuje Pevný internet do zásuvky. Neznamená to bohužel, že by T-Mobile začal přenášet data po elektrické síti, název má informovat o tom, že modem stačí v tomto případě jednoduše zapojit do zásuvky. To je rozdíl oproti předchozím „pevným internetům“, které vyžadovaly návštěvu technika a instalaci venkovní antény.

Pevný internet do zásuvky nemá měsíční FUP, nabízí rychlost 20 Mb/s pro stahování a 5 Mb/s pro nahrávání. Pokud ho přesunete na jinou adresu, než kterou jste operátorovi ohlásili, sníží se rychlost na 64 kb/s až do doby, než modem vrátíte, kam patří. Z pohledu operátora je to pochopitelné, pokud se modem nehýbe, dokáže jeho používání přizpůsobit síť, je to pro něj výhodnější než budovat vysokou kapacitu všude.

Tarif stojí 399 Kč/měsíc a vyžaduje, abyste měli uvnitř bytu kvalitní pokrytí LTE (můžete vyzkoušet na mobilu). Je možné ho zařadit do programu Magenta 1. Funguje s jakýmkoliv LTE modemem, T-Mobile nabízí otestovaný Huawei B525 za 3 451 Kč. Při podpisu smlouvy na dva roky se cena sníží na 2 301 Kč s možností nákupu na splátky (1 Kč + 23 x 100 Kč).

 

Reklama