T-Mobile o víkendu mění systémy, nebude možné aktivovat služby

Reklama

Jak již dříve avizoval, T-Mobile o víkendu vymění svůj systém pro práci se zákazníky (CRM). Již aktivních služeb se to nijak nedotkne, vše bude fungovat. Nové si ale neaktivujete a již aktivní nezrušíte, proto pozor.

Výměna systému pro práci se zákazníky, zvaného též CRM, obnáší jeho vypnutí, zálohování dat, instalaci nového systému, obnovení dat, konfiguraci a opětné spuštění. To vše samozřejmě zabere spoustu času, T-Mobile má venkoncem šest milionů zákazníků a v systému CRM jsou o nich uloženy veškeré údaje.

Z tohoto důvodu budou systémy odstaveny od pátku 24. 10. 2014, 20.00 do pondělí 27. 10. 2014 dopoledne. Odstávka se nijak nedotkne stávajících služeb (hovory, SMS, data). Po celou dobu ale nebude možné aktivovat nové služby, deaktivovat ty stávající, ani měnit jejich nastavení, a to žádným kanálem. Call centrum bude pouze blokovat ztracené karty.

Odstávka se samozřejmě týká nejen těch, co mají SIM kartu v barvách T-Mobilu, ale také všech, kteří fungují v jejich síti. Jde zejména o klienty značky Kaktus a virtuálních operátorů v síti T-Mobile (GTS, Mobil.cz, RWE mobil a PRE mobil).

Reklama