T-Mobile objedná LTE síť od Huawei

Reklama

T-Mobile vybral dodavatele své budoucí LTE sítě, bude jím nakonec čínská firma Huawei. Superrychlou síť postaví obě firmy společně ještě v průběhu tohoto roku, využijí k tomu jak stávající, tak i nově vydražené mobilní frekvence.

I přesto, že původně T-Mobile zvažoval pověřit výstavbou své LTE sítě jihokorejskou firmu Samsung (reportáž z prvních testů jsme vám přinesli v tomto článku), nakonec ji bude stavět Huawei. Ostatně, není to žádné překvapení, Huawei postavil pro T-Mobile již síť LTE v Mladé Boleslavi, jinak též zvané LTE City.

Obě firmy podepsaly potřebné smlouvy 4. února 2013. K výstavbě LTE sítě dojde ještě v letošním roce a použity budou jak současné frekvence 1 800 MHz, tak nově vydražené 800 a 2 600 MHz. To je trochu pikantní, zatím totiž nikdo přesně neví, jak stále probíhající aukce dopadne. T-Mobile proto v tiskové zprávě explicitně uvádí, že jím budovaná síť bude připravena pro případné sdílení s jinými operátory.

Mobilní síť LTE nabídne mimo jiné mobilní internet s rychlostí až 150 MB, což je 3,5× více než současné nejrychlejší HSPA+ 42. Budete k tomu ale potřebovat nový telefon či modem s podporou LTE. Řešení od Huawei využívá nejnovější generaci technologie eUTRAN, která splňuje vysoké požadavky T-Mobilu na kvalitu a zároveň je šetrné k životnímu prostředí díky nízké spotřebě elektrické energie.

 

Reklama